Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Çoklu doğumda aylık 150 lira ödeme yapacağız

necaticetin | Per, 08/11/2018 - 13:01 | Makale
Toplumsal Hayat
239
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Çoklu doğumda aylık 150 lira ödeme yapacağız
 
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "Çoklu Doğum Yardım Programı ile ihtiyaç sahibi ailelerimize yönelik 0-2 yaş aralığında çocuk başına aylık 150 lira ödeme yapacağız" dedi.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda bakanlığının, bütçe sunumunu yaptı.
 
Selçuk, ikiz ya da üçüz gibi çoklu doğumla karşılaşan ihtiyaç sahibi ailelere müjde verdi.
 
Çoklu doğumda aylık 150 lira ödeme 
 
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "Çoklu Doğum Yardım Programı ile ikiz, üçüz gibi çoklu doğumla karşılaşan ihtiyaç sahibi ailelerimize yönelik 0-2 yaş aralığında çocuk başına aylık 150 lira ödeme yapacağız" dedi.
 
Cihaza bağlı hastalar için 200 TL'ye kadar elektrik yardımı
 
Bakan Selçuk, ağır kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağlı olan hastalar için aylık 200 TL'ye kadar elektrik yardımı yapılacağını söyledi.
 
Selçuk, "MEB tarafından düzenlenen sınavlarda, illerinde ilk 10'a giren veya Türkiye genelinde ilk 20 bine giren Şartlı Eğitim Yardımı faydalanıcısı çocuklarımıza aylık 500 lira, üniversiteye giriş sınavında ilk bine girme başarısı gösteren Şartlı Eğitim Yardımı faydalanıcısı evlatlarımıza ise bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira nakdi destek sağlayacağız." diye konuştu.
 
Kaynak: trthaber.com
 Yazar :

Kategori :
Toplumsal Hayat
Okunma Sayısı
239