Cinsel içerikli videolar zina değil mi?

Hocam selamun aleyküm. 4 yıllık evliyiz eşimle. 4 yıldır bitmeyen, bitiremediğim bir dert var. Eşim cinsel içerikli videolarla kendini tatmin ediyor. Naptıysam vazgeçiremedim. En son tövbe etti, yemin etti vs ama yine yaptı. Ben de son seferde bir daha yaparsa boşanacağıma dair yemin etmiştim. Artık çaresiz kaldım. İnanmıyorum, güvenmiyorum. Anne babamın yüreğine inmese boşanma, çocuğum babasız kalmasa, bu sefer bitecekti bu evlilik. Her yolu denedim, her şeyi önerdim, sorun sen değilsin, bu hastalık diyor da başka şey demiyor. Hocam kadının erkek üzerinde bunu istemiyorum demek gibi bir hakkı yok mu dinen? Buna karışamazsın diyor bana hep. Ben haklarını karşılıyorum, gerisi seni ilgilendirmez diyor. Bu da bir çeşit zina değil mi? Bu da haram değil mi? Gerçekten eşim üzerinde böyle bir hakkım yok mu? Ben kendimi aldatılmış hissediyorum. Ve artık unutamıyorum, affedemiyorum. Boşanmak hakkım mı bu durumda? Ayrıca bu sorun yüzünden defalarca dayak yedim eşimden. Hem de evladımın önünde. Artık çaresiz kaldım. Diyorum ya, evladım babasına bu denli düşkün olmasa kimseyi umursamayacağım, o raddeye geldim. Yardıma ihtiyacım var hocam, yol gösterin nolur bana. Vazgeçtiğine inanmadan, ikna olmadan el sürme bana dedim artık. Bu durumda da yine haksız durumda olan ben mi olurum, Allah katında benim bu reddimin hükmü nedir acaba hocam?
Deveci8888 | Cmt, 25/02/2017 - 10:55
7,020
Değerli kardeşimiz;

Size bazı çözüm yolları önerelim:

1-Evinizde bol bol Kur'an okuyun, okutun.

2-Dini konularda bilgili, tecrübeli, güvenilir, sır tutmayı bilen birinden yardım isteyin. Eşinize bu konuları anlatsın. Yaptığı şeyin yanlış olduğunu anlatsın. Dikkatli ve kırmadan anlatsın. Bunun dünyada ve ahirette Allah'ın gazabına neden olacağını söylesin. 

3-Eşiniz ve siz 5 vakit namaz kılmaya gayret edin. Bunu da eşinize anlatacak birini bulun.

4-Haramlar ve günahlar, evin bereketini kaçırır.

5-Bu konuda Allah'ın destek ve yardımının sizinle olduğunu bilin. Allah, her zaman doğruların, iyilerin yanındadır. 

6-Eşiniz Kur'an okumayı öğrensin ve her gün en az 3-5 sayfa Kur'an okusun. Pazartesi-Perşembe oruçları tutsun. Dini sohbetlere katılsın. Arkadaş çevresini dindar insanlardan kursun. Bozuk arkadaşlarını bıraksın. Gözünü haramdan sakınsın.

7-Risale-i Nur Külliyatı'nı hem siz, hem de eşiniz okumalı. Bu külliyatı bilen çevrelerle siz ve eşiniz tanışın. 

8-Dini sohbetlere katılın. Bunu eşiniz de yapmalı.

9-Böyle kritik ve zor durumlar için en etkili ve son çare her gün dua etmektir. Özellikle her gün evde Cevşen-Celcelutiye-Sekine dualarını okumak son derece güzeldir, faydalıdır. Ama her gün... Bir ömür boyu bu dualar evde okunmalı. 

10-Aile danışmanına, psikoloğa gidin, eşinizi de götürün. 

11-Bu konularda bilgi edinin. Bol bol kitap okuyun, kendinizi yetiştirin. Özellikle Prof. Nevzat Tarhan, Prof. Kemal Sayar, Mehtap Kayaoğlu ve Sema Maraşlı kitaplarını okuyun.

12-Bunlara rağmen yine de sonuç alamazsanız, boşanmak da bir çözüm yoludur. 

 

 


Selam ve dua ile...
Sorularla Aile

Yazar :
Sorularlaaile.com
Kategori :
Eşler Arası İletişim , Boşanma , Psikolojik Hayat , Aile İçi İletişim
Okunma Sayısı
7,020

Yorum ve Benzer İçerikler

Dikkat: Lütfen sorularınızı Buraya Tıklayarak sorunuz. Yorum alanındaki sorular dikkate alınmamaktadır

Yorum bulunamadı! Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!