Eşim annemi kıskanıyor ve sorun çıkarıyor ne yapmalıyım?

7 aylık evliyim. babam vefat etti annemle oturuyordum annem ben evlenince alt kata indi evimiz müstakil. babamdan kalma emekli maaşı var. eşim anneme yakınlık göstermemden rahatsız oluyor. işten geldiğimde annemin kapısını çalar naptın diye sorarım. bir ablam var şehir dışında evli tek çocuğu ben kalıyorum yani. bu durumu nasıl çözebilirim? eşim annemi kıskanıyor desem öyle bir harekette de bulunmuyorum. ama kendi abileri annelerine böyle ilgi göstermiyor herhalde alışık değil diye düşünüyorum. sırf bu konulardan dolayı geçen haftaya kadar boşanma kararı almıştım eşim kendimi düzeltecem diyerek ikna etti beni. ama içimde hep bir tedirginlik var. ben istiyorumki birlik beraberlik olsun aramızda ayrı gayrı olmasın annem şuan kendi evi olduğu halde benim daireme gelmekten çekiniyor eşim kızacak diye. bu durum beni rahatsız ediyor. bir öneriniz olur mu acaba?
edis | Cum, 22/05/2015 - 11:55
8,711
Değerli kardeşimiz;

Eşinizi bu konuda ikna etmeye zorlamanız geri teper ve ters tepki yapar. Yapmanız gereken şey, yumuşak bir dille annenizin yardıma ihtiyacı olduğunu ve bunu yapabilecek tek kişinin de ikiniz olduğunu ifade etmek ve ondan izin isteyerek yardım edeceğinizi söylemek.

Ya anneme yardım edeceğim veya boşanacağım söylemi eşinizi ezer ve tepkiye sebep olur. Eşiniz ile çatışmaya girerek değil, izin isteyerek yapın.

İzin verdiği için de her seferinde dua edin. Allah razı olsun, senin sayende bu gün anneme gittim yardım ettim çok memnun oldu ve sana dua etti.

Anneniz de eşinizi aşağılayıcı, değersizleştirici söylem ve tavırları varsa, ondan uzak dursun. Siz saldırıya geçtikçe, eşiniz de bir savunma durumu oluşur ve benim otoritem gider diye korkup eşiniz de saldırıya geçecektir. 


Selam ve dua ile...
Sorularla Aile

Yazar :
Sorularlaaile.com
Kategori :
Kayın Aile ve Gelin
Okunma Sayısı
8,711

Yorum ve Benzer İçerikler

Dikkat: Lütfen sorularınızı Buraya Tıklayarak sorunuz. Yorum alanındaki sorular dikkate alınmamaktadır

Yorum bulunamadı! Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!