Eşler arasındaki soğukluk

Eşimle aramızda hiç iletişim yok. Çok soğuk bana karşı. 2 yıl önce zorlu bir süreç geçirdik. Ayrılma evresine gelmiştik. O zamanlar eşime çok kötü laflar etmiştim...
Sümeyra_91 | Pzr, 25/12/2016 - 23:56
319
Değerli kardeşimiz;
Eşinize asla kötü laflar söylemeyin. Hakaret etmeyin, aşağılamayın. Dil yarası, dilin verdiği zarar unutulmaz. Bilerek, isteyerek karşıdaki kişileri aşağılayan, hakaret eden kimseler, bunun cezasını bu dünyada da, ahirette de çekerler. 
Eşinize söylediğiniz kötü laflardan dolayı eşinizden özür dileyin. Onun gönlünü kazanmaya çalışın. Kırıcı konuşmayın. Tatlı dil, yılanı bile deliğinden çıkarır. Tatlı dil, en geçimsiz, en aksi insanları bile yola getirebilir. 
Eşinize geçmişte söylediğiniz kötü sözler için Allah'tan af dileyin. Tövbe istiğfar edin. 
Eşinizi dindar, bilgili kimselerle tanıştırın. 
Siz, çevrenizdeki dini sohbetlere katılın. 
Geçmişte yaptğınız yanlışı farketmiş olmanız çok güzel. Yanlışta ısrar etmeyin. Sizin kendi hatanızı anlamış olmanız, bir tür tövbe ve istiğfar anlamına gelir. Bu çok güzel bir gelişme.
Eşinizle güzel bir üslupla konuşun. Eşinize "Benim iyi ve güzel yönlerimi hatırla" anlamında şeyler söyleyin. Ama bunu söylerken asla kırıcı davranmayın. 
Bu hayat kısa, bu hayat geçici. Şu kısacık hayatı ne kendinize,  ne eşinize zehir etmeyin. Güzel konuşun, güzel davranın, küçük hataları göznüzde büyütmeyin. Affedin gitsin. 
Bol bol kitap okuyun, kendinizi yetiştirin. Dindar ve bilgili insanlarla arkadaşlık kurun. Dini sohbetlere katılın. Cahil insanlara asla danışmayın. 
Selam ve dua ile...
Sorularla Aile

Yazar :
Sorularlaaile.com
Kategori :
Eşler Arası İletişim
Okunma Sayısı
319

Yorum ve Benzer İçerikler

Dikkat: Lütfen sorularınızı Buraya Tıklayarak sorunuz. Yorum alanındaki sorular dikkate alınmamaktadır

Yorum bulunamadı! Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!