Evlilikten önce görüşmek ve sonradan reddetmek

21 yaşındayım. Evlenme niyetiyle bir adayla görüştüm. Ama görüştükten sonra, evlenmek istemedim. Karşı taraf hayal kırıklığı yaşadı. Bu durumda mesul olur muyum?
nurunalanur87@g... | Pzt, 22/05/2017 - 13:40
Evlilik
1,604
Değerli kardeşimiz;

Evlilikten önce görüşmek, akıl, fikir, duygular, vicdan ve kalp açısından çok önemlidir. Siz evlenme kararını bu görüşmenize göre vermelisiniz. Görüşmeden evlenme olmaz. 

Evlenme veya evlenmeme kararını vermekte tamamen özgürsünüz. Karşı tarafı bu durumda düşünmeyin. Evlenmeden önce her iki tarafta çok yüksek beklentiler, mutlaka onunla evleneceğim, mutlaka benimle evlenecek gibi düşünceler yüksek beklentiler anlamına gelir. Bu konuda "mutlaka olacak" gibi laflar edilmemeli. Hayal kırıklıkları olsa bile önemli değil. Çünkü hayatınızı birleştirme kararı vereceksiniz. Tam o noktada vazgeçme hakkınız var. Karşı taraf, aşırı yüksek beklentilere girmiş olabilir. Bu yüksek beklentilerden siz sorumlu olmazsınız. Karşı tarafa aşırı yüksek ümitler verilmemeli. Karşı taraf kendi kendine yüksek beklentilere, mutlaka evleneceğim düşüncesine kapılmışsa, siz o durumda sorumlu olmazsınız.  


Selam ve dua ile...
Sorularla Aile

Yazar :
Sorularlaaile.com
Kategori :
Evlilik
Okunma Sayısı
1,604

Yorum ve Benzer İçerikler

Dikkat: Lütfen sorularınızı Buraya Tıklayarak sorunuz. Yorum alanındaki sorular dikkate alınmamaktadır

Yorum bulunamadı! Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!