Günah ve deprem

Bir deprem eğer...
serdar_123 | Cum, 05/01/2018 - 23:15
Manevi Hayat
835
Değerli kardeşimiz;

Depremlerin nedenlerini kısaca tekrar özetleyelim:

1-İmtihan için

2-Mülk Allah'ındır. Allah, mülkünde istediği gibi tasarruf eder. Allah'ın işine karışılmaz.

3-Allah kudret sahibidir. Depremler, Allah'ın nelere kadir olduğunun en açık göstergesidir. Allah'a neden kudretini gösterdin denemez. 

4-Allah her işi hikmetle yapar. Yani her olayın bir hikmeti vardır. Allah, abes, anlamsız iş yapmaz. Eğer Allah deprem yaratmış ise, muhakkak bir nedeni vardır. O nedeni-hikmeti bulmaya çalışmak, anlamaya çalışmak, sonra da tedbir almak, insanın görevidir.  

5-İnsanları maddi ve manevi anlamda ikaz etmek için. İnsanların kendilerine çekidüzen vermeleri için. İnsanların maddi ve manevi olarak tedbirler almaları, bilimsel ve manevi olarak daha üst seviyeleri gelmeleri için. 

6-İnsanların işledikleri günahlar, zulümler, haksızlıklar, kötülükler. Her insan, kendi kusurunu görmeye ve düzeltmeye çalışmalıdır. Başkalarını değil, kendini suçlamalıdır. Şu dünyada düzelmesi gereken biricik varlık, insanın kendisidir. Başkası değil. 

7-Fay hatlarındaki gerilimin aniden boşalması. Ama bu sadece insanların bilimsel gözlüklerle görebildikleri, ön plandaki nedendir. Asıl neden manevi gözlüklerle görülebilir. Yani iman gözlüğüyle. Kur'an'ın bakış açısıyla. 

Şu linkteki yazıyı okuyun:

http://www.risalehaber.com/said-nursi-deprem-risalesi-yazmisti-243574h.htm


Selam ve dua ile...
Sorularla Aile

Yazar :
Sorularlaaile.com
Kategori :
Manevi Hayat
Okunma Sayısı
835

Yorum ve Benzer İçerikler

Dikkat: Lütfen sorularınızı Buraya Tıklayarak sorunuz. Yorum alanındaki sorular dikkate alınmamaktadır

Yorum bulunamadı! Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!