Hayat-ı içtimaiyeye girmek istemiyorum.

Hayat-ı içtimaiyeye girmek istemiyorum. Ama para kazanmak da zorundayım... Bana ne tür bir meslek önerirsiniz?
hasanemreylmzz | Per, 18/01/2018 - 00:56
İş Hayatı
1,988
Değerli kardeşimiz;

Sosyal hayata girmek istemiyorsunuz. O halde girmeyin. Bol bol risale, Kur'an okuyun. Sohbetlere gidin, sohbetler yapın. Prof. Şener Dilek'in internet sohbetlerini izleyin, kitaplarını okuyun. 

1-İmamlık, müezzinlik, öğretmenlik yapmak istiyorsanız, bu meslekler İslama hizmet etmek için iyi sayılır. Bu meslekleri yapabilirsiniz. 

2-İmamlık, müezzinlik, öğretmenlik yapmak istemiyorsanız, hiç üzülmeyin. Daha iyi meslekler de var. Yazarlık yapabilirsiniz, bir üniversitede akademisyen olabilirsiniz. Yurtdışına çıkıp oralarda risale hizmetleri ile meşgul olabilirsiniz. 

3-Para kazanmanın farklı farklı yolları var: Ticaret, çiftçilik (organik tarım çok revaçta), sanat (grafik tasarım, webmaster, bilgisayar yazılımı vb.) 

4-Mesleki konuda rahat olun. Her şey genç yaşta neticelenmez. Biraz zamana ihtiyacınız var. Hayatta sorular genç yaşta gelmeye başlar. Ama cevaplar ilerleyen yaşlarda gelir. Bol bol kitap okuyun, seyahat edin. Farklı mesleklerden insanlarla tanışın. İllâ eğitim aldığınız bir alanda çalışacaksınız diye bir kural yok. Sizin niyetinizde ilâyı kelimetullah varsa, İslamı anlatmak ve yaşamak düşüncesi varsa, iman ve marifet için yaşamak varsa, rahat olun. 

5- "Uğrumuzda çaba harcayanlara Biz yollarımızı göstereceğiz. Zira Allah iyilik yapan ve iyi kulluk edenlerle beraberdir." Ankebut 69

Bakın bu ayeti hep hatırlayın. Yüce Allah zaten sizin yanınızda ve size yol gösteriyor. Ama siz yine de Cevşen, Celcelutiye ve Sekine okumaya devam edin. Risale-i Nur Külliyatı'nı okumaya devam edin. Bırakın bir ömür böyle geçsin. Rabbim sizin gibi birini asla yalnız ve yardımsız bırakmaz. 

Bu konuda bize kendinizle ilgili biraz daha detaylı bir bilgi verirseniz, (yaşınız, eğitiminiz, ilgi alanlarınız) ona uygun bir şey öneririz. 

 


Selam ve dua ile...
Sorularla Aile

Yazar :
Sorularlaaile.com
Kategori :
İş Hayatı
Okunma Sayısı
1,988

Yorum ve Benzer İçerikler

Dikkat: Lütfen sorularınızı Buraya Tıklayarak sorunuz. Yorum alanındaki sorular dikkate alınmamaktadır

Yorum bulunamadı! Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!