Kadının kocasına bir çay getirmesine tahammül edemiyorlar!

necaticetin | Çrş, 13/11/2019 - 14:37 | Makale
Toplumsal Hayat
3,607
Kadının kocasına bir çay getirmesine tahammül edemiyorlar!
 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kadının kocasına hizmet etmesini eleştirenleri hayretle karşıladı 
 
Adıyaman Müftülüğünce Türkiye Petrolleri Konferans Salonu'nda düzenlen konferansta konuşan Erbaş, Mevlid-i Nebi Haftası'nın İslam dünyasındaki önemini ifade ederek, Müslümanların bu hafta boyunca Hazreti Peygamberin en büyük mucizesi olan Kur'an-ı Kerim ile insanlığa kazandırdığı değerleri insanlara yeniden hatırlattıklarını söyledi.
 
“Çocuklarımız için en güzel örnek olacağız”
 
Bir Müslüman için Hazreti Peygamberin (asm) en güzel örnek olduğuna vurgu yapan Başkan Erbaş, “Nedir o güzel örnekler, en güzel baba, en güzel dost, en güzel öğretmen, en güzel devlet başkanı. Her şeyde en güzel. O zaman bir baba olarak biz de çocuklarımız için en güzel örnek olacağız. Anneler olarak çocuklarımız için en güzel örnek olacağız. Eğer böyle olursak Mevlid-i Nebi Haftası’nın bizim için bir anlamı olur. İşte bu özelliklere sahip olunarak en güzel aile olunur” diye konuştu.
 
Silahlarından daha tehlikeli silah fitnedir, ahlaksızlıktır
 
Dünyevileşmenin artmasıyla aile bağlarının da zayıfladığına dikkati çeken Başkan Erbaş, “Düşmanın tankından, topundan, çeşitli yeni gelişmiş silahlarından daha tehlikeli bir silahı var. O silah fitnedir, tefrikadır, ahlaksızlıktır. Aileyi ortadan kaldırmak için yaptıkları sinsi planlardır” ifadelerini kullandı.
 
Buna tahammül edemiyorlar, getirmeyecekmiş efendim
 
Başkanlık tarafından Mevlid-i Nebi Haftası için kısa film hazırlandığını ve yayımlandığını hatırlatan Başkan Erbaş, şunları söyledi: 
 
“Bir hanım kardeşimiz eşine bir çay getiriyor ve onun kendisiyle ilgilenmediğinden yakınıyor. Farkındalık uyandırmak için, eşler birbirine daha sıcak davransınlar, daha yakın olsunlar, aile olsunlar, aile olduklarını göstersinler diye böyle bir kısa film yaptık. Bir dakika bile değil. Buna bile tahammül edemeyen kesimler var. Meclise önerge veriyor. 'Böyle bir şey olur mu' diye. Böyle bir şey niye olmasın. Bizim geleneğimiz ve medeniyetimizde eşler birbirine hizmet etmeyecek mi? Kadın, kocasına bir çay getirmiş, bir kek getirmiş buna tahammül edemiyorlar, getirmeyecekmiş efendim. Böyle bir şey olur mu? Bizim medeniyetimizde kadın görevini yapacak, erkek görevini yapacak. Dolayısıyla aile bağları işte bu şekilde yok edilmeye çalışılıyor. Bizim bu anlayışımızın dışında olan kesimler sürekli bir şeyler pompalamaya çalışıyor, bağlarımızı zayıflatmaya çalışıyor, kötülükleri artırmaya çalışıyor. Bu açıdan ne olur çocuklarımıza sahip çıkalım." 
 
Kaynak: risalehaber.comYazar :

Kategori :
Toplumsal Hayat
Okunma Sayısı
3,607