Kardeşim ergenliğe girdi onun adına endişeliyim.

Kızkardeşim daha 1 yıldır falan ergen kuzenimde aynı şekilde bende 18 yaşındayım kafamdaki imani bulantılar yeni yeni geçiyor kardeşim ve kuzenim adına endişeleniyorum ne dersiniz bu konuda ayrıca ikisiylede arkadaş gibiyiz.
Şükürbaz | Çrş, 27/05/2015 - 11:33
Kardeşler
4,057
Değerli kardeşimiz;

Ergenlik dönemi artık genç olan insanların kimlik arayışı içerisinde, karakterini oluşturma çabasına girdiği, cinsel meraklarının oluşduğu, fizyolojik ve psikolojik gelişmeleri bir arada yaşadığı karmaşık bir süreçtir. Bu süreç gençlerin, bilgiye açık ve kendisiyle alakalı her konuda bilgi edinmek istedikleri bir süreçtir.

Bu bağlamda kendiniz ve kardeşleriniz için doğru bilgiye erişmeniz ve merakınızı gidermeniz çok önemlidir. İnternet, sosyal medya ve arkadaş çevresi gibi unsurlarda insanın tüm hayatını olumsuz yönde etkileyebilecek bir çok yanlış bilgi mevcuttur. Ergenlik döneminde gençler meraklarından dolayı bir çok soruya cevap bulmak adına yanlış kaynaklara yönelebilirler.

Sizin yapmanız gereken onlara doğru kaynaklar bulmak ve kardeşlerinize rehberlik etmek olacaktır. Elbette bazı konularda sizde yeterli olamayabilirsiniz. Bu durumda bilgi alabileceğiniz yakınlarınızdanda istifade edebilirsiniz. 

Ayrıca aklınıza takılan sorularla ilgili bizlere yazarak da bilgi alabilirsiniz.

Şu videolarımızı da izlettirebilirsiniz:

Yaratılış Delilleri | Seyrangah TV


Selam ve dua ile...
Sorularla Aile

Yazar :
Sorularlaaile.com
Kategori :
Kardeşler
Okunma Sayısı
4,057

Yorum ve Benzer İçerikler

Dikkat: Lütfen sorularınızı Buraya Tıklayarak sorunuz. Yorum alanındaki sorular dikkate alınmamaktadır

Yorum bulunamadı! Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!