Maneviyat

1.sorum, bir kızla mesajlaşmak günah mı?2.sorum, bir yerde deprem meydan gelmişse, o yerde zina yapılmış o yüzden orada meydan geldi dememiz ne kadar doğru ?
serdar_123 | Pzt, 18/12/2017 - 15:24
1,696
Değerli kardeşimiz;

1. sorunuzun cevabı:

Bu müstehcen konuşma değil. Evlenmeyi düşünüyorsanız, eş adayıyla tanıdıkların yanında, evliliği gerçekleştirmek maksadıyla konuşabilirsiniz. Ama bu konuşmalar, helal dairede, evlilik niyetiyle, adab-ı muaşeret kurallarına uygun olarak gerçekleşmeli. Mesajlarla değil, yüzyüze görüşmek daha uygun olur, bir tanıdık kimse ile birlikte görüşülebilir.

 

2. sorunuzun cevabı:

Bir yerde deprem neden meydana gelir? Bilimsel açıdan bakarsak, fay hatlarında gerilimin artmasıyla ve aniden boşalmasıyla, deprem meydana gelir. Ama fay hattındaki bu gerilim neden artar, neden aniden boşalır? İşte bu sorunun cevabını manevi bakışla verebiliriz: 

İman ve ahlak erozyonu sonucunda, haksızlık ve zulümlerin sonucunda, günahların aşırı bir biçimde işlenmesiyle, haram helale asla dikkat edilmemesi sonucunda manevi bir gerilim meydana gelir. Manevi gerilim, maddi havaya, yer küreye, fay hatlarındaki gerilimlere dahi tesir eder. Bunun sonucunda da deprem olur, felaketler olur, arzî ve semavî belalar gelir. 

Bütün bunlar Allah'a inananlar için çok şey ifade etse de, seküler bilim için, seküler düşünce için, materyalist bakış açısı için, dinden uzak kafalar için hiç bir şey ifade etmez. 

Şu dünyada insanın başına her ne felaket gelirse gelsin, bütün felaketlerin gerçek sebebi, maneviyattaki ve ahlaktaki bozulmadır.  

 

Şu linkleri inceleyin:

 

https://sorularlaislamiyet.com/bir-bayanin-tanidik-bir-erkege-islamla-ilgili-mesaj-yazmasi-caiz-mi-0
https://sorularlaislamiyet.com/kadin-ve-erkeg-internet-uzerinden-tanisip-konusmalari-caiz-mi-beraber-gezip-eglenebilirler-mi-0
 
https://sorularlaislamiyet.com/blog/deprem-gibi-afetler-bir-tesaduf-mudur-yoksa-kaderimiz-midir
https://sorularlaislamiyet.com/blog/deprem-ve-musibetlerin-sebepleri-hikmetleri-ve-dusundurdukleri

Selam ve dua ile...
Sorularla Aile

Yazar :
Sorularlaaile.com
Kategori :
Toplumsal Hayat , Manevi Hayat
Okunma Sayısı
1,696

Yorum ve Benzer İçerikler

Dikkat: Lütfen sorularınızı Buraya Tıklayarak sorunuz. Yorum alanındaki sorular dikkate alınmamaktadır

Yorum bulunamadı! Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!