merhaba 1yıllık evliyim eşimle severek evlendik ve 5 yıllık flörtümüz oldu. vede kaçarak evlendik.

1 yıllık evliyim eşimi çok seviyorum ama artık kendinden uzaklaştırıyor ve ben ondan uzaklaşmak istemiyorum onu çok seviyorum.bi kaç aydır sürekli eli telefonda telefondan kafasını kaldrımıyor afedersiniz tuvalete bile götürüyor.ilk evlendiğimiz aylarda sürekli bana yardım ederdi ev işi olsun yemek işi olsun zaten kendisi aşçı. ama şimdi hiç yardımcı olmuyor.beni gördüğü zaman yüzünde hiç sevinme yok.çocuk düşünüyoruz ama 3aydır olmuyor. boşanalım dediğim zaman sen bilirsin diyor. en ufak şeye bağırıyor kızıyor üzüyor beni yatarken bile arkasını dönerek yatıyor.bana yardımcı olun ne yapmam lazım acaba normal mi ben mi takıntılıyım
cadı1993 | Cum, 01/01/2016 - 17:34
Evlilik
3,237
Değerli kardeşimiz;

Eşinizin size olan ilgisini neden kaybettiği sorusunun cevabını bulursanız çözüm daha kolay olacaktır. Eşiniz işlerinde sorunlar yaşıyor olabilir, maddi problemleri olabilir, size anlatamadığı bazı sorunları olabilir veya sizin farketmediğiniz bazı davranışlarınız eşinizin ilgisini kaybetmesine sebep olablir ya da bunların dışında bir problemde olabilir.

Sizin yapmanız gereken öncelikle eşinizin size olan ilgisini neden kaybettiğini öğrenmektir.

Ancak bunu öğrenirken eşinizi bunaltmadan problemi daha fazla derinleştirmeden yapmalısınız. Eşinizle konuşurken onu yargılamadan, suçlamadan konuşmalı ve eşinize hislerinizi anlatmalısınız.

Ayrıca eşinize "benimle ilgilenmiyorsun, beni istemiyorsun, beni sevmiyorsun...v.b." serzenişlerle daha fazla ilgisini kaybedeceğiniz davranışlarda bulunmamalısınız. İnsanlar zaman zaman yanlız kalmaya, kendi başına kalmaya ihtiyaç duyarlar, eşiniz de böyle bir dönemde de olabilir.

Eşinize aşırı ilgi göstermeniz de eşinizin size olan ilgisini kaybetmesine sebep olabilir. Bu nedenle eşinize aşırı ilgi göstermekten kaçınmalısınız.

Bir de eşinizle ikinizinde hoşlanacağı, birlikte yapmaktan zevk aldığınız şeyler yapmaya çalışın. Birlikte geçireceğiniz güzel zamanlar size iyi gelecektir. Ayrıca "boşanma" sözcüğünü söylemekten kaçınmalısınız.

Boşanma düşüncesini aklınıza getirmek problemleri çözmeyeceği gibi problemlerin büyümesine sebep olur. 


Selam ve dua ile...
Sorularla Aile

Yazar :
Sorularlaaile.com
Kategori :
Evlilik
Okunma Sayısı
3,237

Yorum ve Benzer İçerikler

Dikkat: Lütfen sorularınızı Buraya Tıklayarak sorunuz. Yorum alanındaki sorular dikkate alınmamaktadır
cadı1993 - 02/01/2016 - 12:32

evet haklısınız ona fazla ilgi gösteriyorum bazen boğuyor olabilirim ama ben hayatta babamı kaybettim babamdan sonra güvendğim tek insan eşim.onu kaybetmek istemiyorum dışarıya yönelir diye korkuyorum sanırım böyle düşündüğüm için onu fazla sıkıyorum oda hırçınlaşıyor.tepkisi ters oluyor..

cevapla