Erbain-i İdrisiye

Merhaba hocam ben bir suale cevap arıyorum erbaini idrisiye diye birşey ama dua mı büyümü bilemedim yardım ediniz dua şu : sübhâneke lâ ilâhe illâ ente yâ Rabbe külle şeyin ve vârisehü ve râzikahü ve râhimeh, Sübhânek!
rerkuy | Cum, 03/03/2017 - 02:40
Manevi Hayat
1,830
Değerli kardeşimiz;

Bu güzel bir duadır. 

 
Esma-i Erbeîn-i İdrisiyye adlı dua, Şeyh Suhreverdî Hazretlerinin bir münacatıdır. Allah’ın değişik isim ve sıfatları zikredilerek yapılan bir duadır.
 
Örneğin bu dua,
 
  “Ey her şeyin rabbi, varisi, razıkı ve rahimi olan Allah, seni tesbih ediyorum, senden başka ilah yoktur.” (bk. Mecmuatu’l-Ahzab,  Şazelî cildi, s. 362-364).
manasına gelen bir cümleyle başlamıştır
 
Bir not: Yıllardan beri "Mecmuatu’l-Ahzab" kitabını bilen ve elinde tutan kimseler olarak diyebiliriz ki, bu dua mecmuasındaki en faziletli duaları Bedüzzaman Hazretleri “Hizbü'l-Hakaik = Büyük Cevşen” adlı eserde toplamıştır. Orada, Hz. Osman’ın, Hz. Ali’nin, Şah-ı Nakşibendi’in, Abdulkadir Geylani’nin ve diğer bazı evliyaların dua ve münacatları yer almaktadır.
 
Daha önceleri pek çok duayı vird haline getiren Bediüzzaman’ın en son seçtiği duaların büyük bir kıymete haiz olduğunda şüphe yoktur. Bu sebeple, çok sevaplı duaları okumak isteyenin onu okumasını tavsiye edebiliriz...
 
https://sorularlaislamiyet.com/esma-i-erbein-i-idrisiyye-hakkinda-bilgi-verir-misiziniz

Selam ve dua ile...
Sorularla Aile

Yazar :
Sorularlaaile.com
Kategori :
Manevi Hayat
Okunma Sayısı
1,830

Yorum ve Benzer İçerikler

Dikkat: Lütfen sorularınızı Buraya Tıklayarak sorunuz. Yorum alanındaki sorular dikkate alınmamaktadır

Yorum bulunamadı! Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!