“Televizyonu kapatın, aile olun”

necaticetin | Cum, 17/02/2017 - 15:34 | Makale
1,198
“Televizyonu kapatın, aile olun”
 
Orhangazi Belediyesi’nin seminer ve konferans programları sürüyor. Orhangazi Belediyesi, Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ın katılımı ile Bilinçli Aile, Duyarlı Gençlik konulu bir seminer düzenledi. Yoğun bir kalabalığın ilgi gösterdiği programda Sıtkı Aslanhan katılımcılara aile ilişkileri, çocuk eğitimi ile ilgili sunum gerçekleştirdi.
 
Orhangazi Belediyesi, Bilinçli Aile ve Duyarlı Gençlik konulu bir seminer düzenledi. Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldığı ve kalabalık bir izleyici kitlesinin katıldığı seminerde Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti İlçe başkanı Mustafa Kaya, İl Yönetim Kurulu üyesi Asım Çakır’da yer aldı. Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, özellikle günümüz aile yapısı, gençlerin sosyal medya alışkanlıkları ve bilinçli nesil yetiştirilmesi ile ilgili örneklerle bir sunum gerçekleştirdi.
 
ÇAĞLAYAN; GELECEĞİMİZİN TEMİNATI GENÇLERİMİZİ DAHA İYİ EĞİTMELİYİZ
 
Programın açış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, seminer programlarına devam ettiklerini belirterek, Sıtkı Aslanhan’ı Orhangazi’de ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Bizlere sunacağı değerli görüşlerini bizlerle paylaşacak olmasından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum dedi. Günümüz koşullarında bilinçli aile ve duyarlı gençlik konusunda bu tür eğitim programlarının yanı sıra büyüklere, yöneticilere yani bizlere de görevler düşüyor dedi.
 
TELEVİZYONU KAPATIN, AİLE OLUN
 
Sıtkı Aslanhan yaklaşık 1,5 saatlik sunumunda günümüz aile ilişkileri, öğrencilerin ve gençlerin sosyal medya ve bilgisayar oyunu hastalığına dikkat çekti. “Toplumda anne ve babalar, çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlanmış olacaklar” diye konuşan Sıtkı Aslanhan, ailelerin televizyon, cep telefonu ve bilgisayarın bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocuklar ile sağlıklı iletişim kurulamadığını belirtti. Anne ve babaların çocuklarının yetiştirilmesi konusunda daha bilinçli olması gerektiğine işaret eden Aslanhan, şunları kaydetti:
 
“Aileler çocuklarıyla evlerde televizyon karşısında yan yana olmalarına rağmen ne üzücü ki birbirlerinden habersiz şekilde hipnoz edilmiş gibi davranış sergiliyorlar. Bu yüzden sohbet ortamı oluşturmalıdırlar. Gösterilen sevgi ve şefkat ise aradaki bağları kuvvetlendiren en önemli olgudur. Toplumda anne ve babalar, çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlanmış olacaklar. Ailelerin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluklar yaşanmaktadır. Hep birlikte bu olumsuzlukların yaşanmaması için daha duyarlı davranmalıyız.” Program sonunda Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz Sıtkı Aslanhan’a plaket ve çiçek takdim etti.
 
KAYNAK: tunagazete.comYazar :

Kategori :
Anne Baba ve Çocuklar
Okunma Sayısı
1,198