Çok huzursuzum ne yapmalıyım?

Selamun aleykum; Benim bi sorum olacakti bugunlerde kendimi cok mutsuz hissediyorum ve icim cok sıkılıyor kalbim daraliyor sanki hep bisey olcak gibi ruhum daralio uyuyamiyorum gecelri gozume uyku girmiyo dua ediyorum Allaha soginiyorum zikir cekiyorum arada ve gecen hafta ve bugun hatta yasin okudum kenzul ars suresini okudum tevbe istigfar getiriyorm hep Allaha sukrediyorum ama neden boyle oluyorum anlamayiyorum insanlardan da sogdum ztn artik kime guvensem derdimi anlatsam hep husrana ugruyorum bitek Allahim sonra ailem var guvendigim dogru durust..biraz uzun oldu hakkinizi helal edin ama ben napmaliyim kalbimin huzur bulmasi iicin mutlu olabilmek icin??
Anonim | Çrş, 06/05/2015 - 00:37
Psikolojik Hayat
2,562
Değerli kardeşimiz;

Dönem dönem yaşadığınız stres, yaşam tarzınız, sizi kaygılandıran beklentilerinizin varlığı sizin böyle hissetmenize sebep olabilir.

Stresinizle başaçıkmak adına; hayatınızda size stres veren unsurları değerlendirip mümkünse ortadan kaldırmanız öncelikle sizi rahatlatacaktır. Ayrıca yapmanız gerekipte ertelediğiniz vazifelerinizi yerine getirmenizde stresinizi azaltacaktır. Bunun haricinde hayatınızda size huzursuzluk veren unsurların güzel yanlarına, olumlu sonuçlarına odaklanmanızda daha az stres yaşamanızı sağlayarak huzursuzluğunuzu ortadan kaldıracaktır.

Stresle başa çıkmak adına uygulayabileceğiniz bazı egzersizler vardır. Nefes egzersizleri bu anlamda size yardımcı olabilir.

Tüm bunların yanında duadan vazgeçmemek ve Rabbimize sığınmak yine stresinizi ortadan kaldıracaktır.


Selam ve dua ile...
Sorularla Aile

Yazar :
Sorularlaaile.com
Kategori :
Psikolojik Hayat
Okunma Sayısı
2,562

Yorum ve Benzer İçerikler

Dikkat: Lütfen sorularınızı Buraya Tıklayarak sorunuz. Yorum alanındaki sorular dikkate alınmamaktadır

Yorum bulunamadı! Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!