Eşimi çok tanımadan evlendim. içki içen küfür eden ibadetlerini yapmayan ama banada ibadet konusunda karışmayan bir insan.

Eşimi çok tanımadan evlendim. içki içen küfür eden ibadetlerini yapmayan ama banada ibadet konusunda karışmayan bir insan. İnanç var ama uygulama yok. Ilgi yok. Sorumluluk yok. Iyi günde kötü günde yanımda yok. Evlilik kader deyip Allah rızası için devam mı etmeliyim yoksa eşler birbirini cennete götürecek deyip bosamali miyim...Allah razı olsun.
Anonim | Pzr, 29/03/2015 - 21:25
Boşanma
15,476
Değerli kardeşimiz;

Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki, biz size boşan ya da Boşanma diyemeyiz. Bunun cevabını siz vermelisiniz. Biz size evliliğinize belki bir şans daha vermeniz adına, evlilik içinde Yaşadığınız çatışmaları ve problemleri çözmeniz için tavsiyelerde bulunabiliriz.

Sizin sorunuzun cevabına geçmeden şunu söylemeliyim ki alkol önemli bir sorundur, eğer eşiniz alkol bağımlısıysa öncelikle tedavi olması gerekir. Böyle bir sorun yoksa yani eşiniz sosyal içiciyse aşağıdaki tavsiyelere uyabilirsiniz .

 Yaşadığınız evlilik kolay değil ancak çözümsüz de değil. Bunu bilmeli ve azimle mücadele etmelisiniz. Eşiniz Yaptıklarının farkında olmadan, neye sebep olduğunu bilmeden bu hatayı yapıyor. Zira Kimse mutsuz bir evlilik istemez. Bu nedenle hata yaptığının, evliliğine ve eşine yaşattıklarının farkında olmadığını düşünüyorum. Bu konuda öncelikle yapmanız gereken, eşinize Yaptıklarının sizin ve evliliğinizin üzerindeki etkisini "ben diliyle" anlatmanız. Eşinize hislerinizi, yaşadıklarınızı ve duygularınızı anlatmalısınız. Bunu yaparken eşinizi suçlar tarzda, onu küçük düşürerek daha fazla alkole ve ev dışına yönelterek yapmayın, eşinize alkol almadan önceki zamanda yaşadıklarınızı ve alkol aldıktan sonraki zamanlarını anlatın. 

Bir diğer yol olarakta, Eşinizin empati kurmasını sağlayın. Bunun için Eşinizin alkol aldıktan sonraki halini videoya alıp daha sonra aylıkken kendisine izletebilirsiniz. Bunu yaparken yine kendisini rencide eder tarzda değil, onu kazanmak yaptığı Yanlışı anlamasını Sağlamak Amacıyla yapmalısınız. 

Son olarak eşiniz evliğini kurtarma, düzelme eğilimini gösterdiğinde profesyonel yardım alın. Bir profesyonel desteğiyle evliliğinizdeki problemleri bir rota doğrultusunda çözmelisiniz. 

 Tavsiyelerimizi uygularken duayı unutmayın. Hem siz dua edin hemde çevrenizden dua isteyin. Bu süreci yaşarken mümkünse eşinizin ailesinden ve kendi ailenizde akli selimle davranacak kişilerden de yardım isteyin.

Rabbim yardımcınız olsun. 


Selam ve dua ile...
Sorularla Aile

Yazar :
Sorularlaaile.com
Kategori :
Boşanma
Okunma Sayısı
15,476

Yorum ve Benzer İçerikler

Dikkat: Lütfen sorularınızı Buraya Tıklayarak sorunuz. Yorum alanındaki sorular dikkate alınmamaktadır

Yorum bulunamadı! Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!