Aile Birleşimi Ne Kadar Sürer?

Almanya Federal Cumhuriyetine yapacağınız Aile Birleşimi müracaatlarının yaklaşık çıkış süresi 3 ay sürmektedir. Bu süre sizin durumunuza göre uzayıp kısalabilmektedir. Yaptığınız başvuruları 3 ay sonrasında sorgulayabilmek mümkündür. Almanya konsoloslukları 3 ay içerisinde bilgi vermeme hakkına sahiptirler.

Aile birleşimi vizesi kac gunde gelir?

Aile birleşimi başvurularının sonuçlanma süreci genellikle ülkeden ülkeye değişmektedir. Ancak ortalama 45 gün içerisinde sonuçlandığını söyleyebiliriz.

Almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2022?

Aile birleşimi kaç günde çıkar? konusunda, 3 ay süre belirtilmiştir. Eşin Almanya vatandaşı olması halinde veya tüm koşulların uygun olması halinde 1 aylık süre içinde de çıkabilir.

Eşimi Almanyaya nasıl getirebilirim 2021?

Almanya aile birleşimi gerekli evraklar konusunda kişilerden şu belgeler talep edilmektedir:

  1. Pasaport.
  2. Nüfus kağıdı fotokopisi.
  3. Tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği.
  4. Güncel sabıka kaydı
  5. Biyometrik fotoğraf.
  6. Banka hesap dökümleri, maaş bordrosu.
  7. Almanya vize başvuru formu.
  8. Evlilik belgesi (evlilik cüzdanı)

Almanya evlenip nasıl gidilir?

Almanya’da evlenmek için vize almakta mümkündür. Bunun için Almanya’da ki evlilik dairesinin, evliliğin Almanya’ya girişten kısa bir süre sonra olacağını/olabileceğini tastik etmesi gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken, Almanya’da bulunan evlilik dairesine, evlilik için gerekli evrakların teslim edilmesidir.

You might be interested:  Ingiltere Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Almanyadan Türkiyeye davetiye kaç günde gelir?

Almanya Ziyaret Vizesi Başvuruları Kaç Günde Çıkar? Almanya’dan gelen istek yazısı ile aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapan vatandaşlarımızın vize başvuruları 15-25 iş günü arasında sonuçlanacaktır. Bu süre ön görülen sürelerdir.

Vize kaç günde çıkar 2022?

Genel Bilgi. Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

Almanya vizesi ne kadar 2022?

Almanya Vize Ücretleri

Vize Türü Vize Harç Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vize 60 EUR 130 EUR
Ticari Vize 60 EUR 130 EUR
Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi 60 EUR 130 EUR
Transit Vize 60 EUR 130 EUR

Schengen vize nasıl alınır 2022?

Bunlar; Giriş yapacağınız sadece bir Schengen Ülkesi var ise, o ülkenin ilgili konsolosluğundan başvuru yapmanız gerekmektedir. Giriş yapacağınız ülke sayısı 2 veya daha fazla ise seyahat planınızda çoğunluğunda ikamet edeceğiniz Schengen ülkesinin konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir.

Almanya’daki eşimin yanına nasıl gidebilirim?

Almanya’da yaşayan, Türkiye’de evlenen birinin eşini Almanya’ya getirebilmesi için öncelikle Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan Alman Başkonsolosluklarından birinin vize bölümüne başvuru yapması gerekiyor. Başvuru için gereken belgelerle ilgili bilgi, Alman Başkonsolosluklarının internet sayfalarında bulunabilir.

Almanya aile birleşimi kimlere verilir?

Alman vatandaşları veya ikamet ya da yerleşme iznine sahip olan, AB ülkelerinin vatandaşı olmayan kişiler, aile bireylerini Almanya’ya getirebilirler. Buna „Familiennachzug“ („aile birleşimi“) adı verilir.

Almanyada oturum almak için kaç yıl evli kalmak gerekiyor 2021?

Evlilik Birliği Sebebiyle Almanya Oturum İzni

Eşten bağımsız oturma izni; evliliğe bağlı oturma izni evliliğin son bulmasıyla biter. Eşten bağımsız oturma izni en az 3 yıllık yasal evlilik süresinden sonra talep edilebilir.

You might be interested:  Büyük Aile Çiftliği Ne Zaman Yayınlanıyor?

Evlenerek Alman vatandaşı olunur mu?

Bir Alman vatandaşı ile evlenen kişiler vatandaşlığa başvurabilmeleri için en az 2 yıl evli kalmış olmaları ve Almanya’da en az 3 yıl yasal şekilde yaşamış olmaları gerekiyor. Almanya’da doğan ve ebeveynlerinden biri Alman diğeri Türk olanlar doğuştan çifte vatandaş oluyor.

Türkiye’de evli olan Almanya’da evlenebilir mi?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün (NVİ) web sayfasında da evlenme, boşanma ve yabancı boşanma kararlarının Türkiye’de tanıma ve tenfizine dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanunu’na göre yapılan evlilikler Almanya’da tanınmaktadır.