Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Almanya Federal Cumhuriyetine yapacağınız Aile Birleşimi müracaatlarının yaklaşık çıkış süresi 3 ay sürmektedir. Bu süre sizin durumunuza göre uzayıp kısalabilmektedir. Yaptığınız başvuruları 3 ay sonrasında sorgulayabilmek mümkündür. Almanya konsoloslukları 3 ay içerisinde bilgi vermeme hakkına sahiptirler.

Aile birleşimi vizesi kac gunde gelir?

Aile birleşimi başvurularının sonuçlanma süreci genellikle ülkeden ülkeye değişmektedir. Ancak ortalama 45 gün içerisinde sonuçlandığını söyleyebiliriz.

Almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2022?

Almanya Vizesi Aile Birleşimi 2022

Davetiye mektubu, Almanya’daki eşin resmi başvuruları dahilinde onay almasıyla sağlanır. Aile birleşimi kaç günde çıkar? konusunda, 3 ay süre belirtilmiştir. Eşin Almanya vatandaşı olması halinde veya tüm koşulların uygun olması halinde 1 aylık süre içinde de çıkabilir.

Almanya aile birleşimi vizesi kimlere verilir?

Alman vatandaşları veya ikamet ya da yerleşme iznine sahip olan, AB ülkelerinin vatandaşı olmayan kişiler, aile bireylerini Almanya’ya getirebilirler. Buna „Familiennachzug“ („aile birleşimi“) adı verilir.

Vizenin kabul edildiğini nasıl anlarım?

Konsolosluklar tarafından resmi olarak yetki verilmiş kuruluşların internet sitelerinden vize sorgusu yapmak mümkündür. Pasaport numarası ve barkod numarası gibi bilgileri girerek kısa süre içerisinde vize sorgulama işlemi tamamlanmaktadır.

You might be interested:  Aile Genogramı Nasıl Yapılır?

Schengen vizesi kaç günde çıkar 2021?

Schengen vize kararının verilmesi için yaklaşık 4-5 iş günü gerekmektedir ama başvuru sahibinin uyruğu, Başkonsolosluğun iş yoğunluğu ve istenen vizenin türüne göre işlem sürelerinde değişiklik olabilir.

Vize kaç günde çıkar 2022?

Genel Bilgi. Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

Almanya aile birleşimi vizesi ne kadar sürüyor?

Her bir başvuru kendi durumuna göre değerlendirilir ve bu nedenle uzun vadeli (Ulusal – D Tipi) vizeler için özel bir işlem süresi yoktur. Konsolosluğun yoğunluğuna göre Almanya aile birleşimi vize başvurusu sonuçlanma süresi 1 ay ile 3 ay arasında değişir.

Almanya vizesi ne kadar 2022?

Almanya Vize Ücretleri

Vize Türü Vize Harç Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vize 60 EUR 130 EUR
Ticari Vize 60 EUR 130 EUR
Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi 60 EUR 130 EUR
Transit Vize 60 EUR 130 EUR

Aile birleşimi için ne gerekli?

Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

  1. Pasaport. – Türkiye’ye gidiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve en az 2 boş sayfası bulunan pasaportun aslı.
  2. Biyometrik Fotoğraf.
  3. Kimlik Kartı
  4. Aile Kayıt Belgesi.
  5. Seyahat Sağlık Sigortası
  6. Seyahat Evrakları,
  7. Türk Vatandaşı Olan Aile Üyesine Ait Evraklar.
  8. Evlenme Cüzdanı

Esimi Türkiyeden Almanyaya nasil getirebilirim?

Almanya’da ikamet eden kişi kayıtlı olan eşini Almanya’ya yanına getirmek isteyebilir. Bunun için aile birleşimi vizesinden yararlanılabilir. Ancak eşin Almanya’ya gidebilmesi için iki tarafın da 18 yaşından büyük olmaları gerekir. Ayrıca eşin temel Almancasının bulunması gerekir.

You might be interested:  2021 Aile Yardımı Ne Kadar?

D tipi multi vize nedir?

D tipi multi vize, Schengen bölgesi ülkelerine vize süresi boyunca 90 günden uzun süreyle konaklanacak şekilde, sınırsız giriş hakkı tanıyan uzun süreli vize türüdür.

Vize referans numarası nerede yazar?

Vize Referans Numarası Nerede Yazar? Vize referans numarası, başvuru merkezinde biyometri işlemleri bittikten sonra başvurunun tamamlanmasıyla birlikte verilen kağıtta yer almaktadır.

Vize neden kabul edilmez?

Her devletin ülkesine girmeleri yasaklı/sakıncalı yabancılar listesi vardır. Ayrıca, yasaklılar listesinde bulunmayan bir yabancıya, ekonomik olarak yük olabileceği, kamu düzenini bozabileceği ve kamu sağlığına risk oluşturabileceği gerekçeleriyle vize verilmemesi mümkündür.

Vize aldıktan sonra ne zaman gidilir?

Vizenin giriş geçerlilik süresi, vize sahibinin vizesi ile ülkeye giriş yapması için geçerli olan zaman aralığıdır. Verildiği makam tarafından belirlenmediği sürece, vize veriliş gününden itibaren geçerli olup, ülkeye giriş geçerlilik tarihinin sona ermiş olduğu tarihte Pekin saati ile 24:00’te sona erer.