Aile Çay Bahçeleri Ne Zaman Açılacak?

1 HAZİRAN’DA NORMAL HAYAT 1 Haziran’da restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, kaplıcalar saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak. Eğlence mekanları ile nargile satışı bu kapsamın dışındadır. Turizm tesislerinin bünyesinde işletmeler saat sınırlamasına tabi değildir.

Çay bahçeleri saat kaça kadar açık?

Faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan/kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokalleri belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’ye kadar hizmet verecek. Kendi müşterilerine hizmet veren turizm tesislerinin bünyesindeki işletmeler saat sınırlamasına tabi olmayacak.

Çay bahçeleri açılacak mı?

– Kahvehane, kafe, çay bahçesi, lunapark gibi işletlemelrr, sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında pazar günü hariç çalışabilecektir. – DÜğün törenleri belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran’dan itibaren başlayacak. – 2021-2022 akademik takvimi 13 Eylül’de başlayacak.

Kafe ve restoranlar ne zaman açılır?

Alınan karara göre kademeli normalleşme uygulaması 17 Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak ve bu süre içerisinde kafe, lokanta ve restoran gibi yeme içme yerleri paket ve gel al servis ile hizmet verecek.

1 Temmuzdan sonra Mekanlar kaça kadar açık?

Pandemi tedbirleri nedeniyle kafe, restoran, pastane, lokanta gibi mekanlar bir süredir 07.00-21.00 saatleri aralığında hizmet verebiliyordu. 1 Temmuz itibariyle sokağa çıkma yasakları ve iş yerlerinin faaliyetlerine dair kısıtlamalar sonra erdi.

You might be interested:  Aile Hekiminden Nasıl Randevu Alınır?

Mekanlar kaça kadar açık 2021?

Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yemeiiçme yerleri 10:00 ila 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya geli al hizmeti verecek şekilde açık olabilecektir.

Çay bahçeleri de kapanacak mı?

Çay ocakları (bahçeleri) İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeye göre saat 07.00’de açılacak, saat 19.00’da kapanacak.

1 Haziran’da Kıraathaneler açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan; ‘Kahvehane, kafe, halı saha, spor salonları pazar günü hariç sabah 7 ile akşam 21.00 saatleri arasında çalışabilecek’ dedi.

Çay ocaklarına kısıtlama var mı?

Son yayımlanan korona virüsü (Kovid19) kısıtlamalarının ardından çay ocaklarına da bazı kısıtlamalar getirildi. Son kısıtlamalara göre çay ocakları müşteri kabul etmeyecek ve sadece esnafa çay servisi yapabilecek.

Kafe ve restoranlar Ne Zaman Açılacak 2021?

Alınan karara göre kademeli normalleşme uygulaması 17 Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak ve bu süre içerisinde kafe, lokanta ve restoran gibi yeme içme yerleri paket ve gel al servis ile hizmet verecek.

Kafeler ne zamana kadar kapalı kalacak?

Lokanta ve kafeler, hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis, hafta sonlarında ise 07.00-24.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebileceklerdir.

Kafeler ve restoranlar açıldı mı?

Yeni genelgeye göre ‘kafe, lokanta, ve restoranlar açıldı mı’ sorusu yanıt buldu. Restoran ve kafeler Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerinde 07.00-21.00 saatleri arasında masada servis, gel-al ve paket servis, 21.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis ile açık olacak.

Alkollü mekanlar saat kaça kadar açık?

Yeni normalleşme sürecinde atılan adımlardan birinin de salgın tedbirleri nedeniyle faaliyetlerine ara veren müzikli eğlence mekanlarının 1 Temmuz itibarıyla belirlenecek kurallar çerçevesinde açılması ve saat 24.00’a kadar hizmet verebilmeleri olduğunu belirten Altun, ‘Ancak ne yazık ki yeni normalleşme uygulamalarına

You might be interested:  Geniş Aile Boyacıköy Nerede?

1 Temmuzdan itibaren kafeler kaça kadar açık?

Uzun bir süredir pandemi yasakları nedeniyle açılış ve kapanış saatleri sürekli olarak değişen bunun yanı sıra müşteri kabul etme ve sadece paket servis hizmeti gibi hizmet anlayışları koronavirüs tedbirleri kapsamında değişten restoran ve kafe çalışanlarının kısıtlamaları 1 Temmuz tarihinden itibaren kaldırıldı. 1

Barlar kaça kadar açık Temmuz 2021?

2021 Barlar ne zaman açılacak? kaydıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 – 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.