Aile Cüzdan Seri No Nerede Yazar?

Eskiden fotoğrafın hemen altında olan seri numarası, yeni kimliklerde fotoğrafın solunda yer almaktadır. Soyadı, isim ve doğum tarihinden sonra Seri No şeklinde bir ibare vardır. Burada harf ve rakamlardan oluşan dokuz haneli yazı sizin seri numaranızdır.

Aile cüzdanı seri no ne demek?

Seri Numarası Nedir? Her vatandaşa özel olarak sunulan ve toplamda 6 haneden oluşan nüfus cüzdanı seri no kimlik belgesinin devlet numarası olarak açıklanmaktadır. Kadınlarda çift sayılar kullanılırken, erkek vatandaşların kimlik kartlarında tek rakamlar tercih edilerek hazırlanır.

Evlilik cüzdanı seri no nasıl öğrenebilirim?

İLETİŞİM

 • Genel Müdürlük.
 • Alo 199 (Çağrı Merkezi)
 • İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri.
 • İlçe Nüfus Müdürlükleri.
 • Seri numaramı nasıl öğrenirim?

  Eski kimliklerde seri numarası fotoğrafın altında bulunmakta idi. Yeni kimliklerde ise seri numarasının yeri merak edilmektedir. Seri numarası kimliğin ön yüzünde yer almaktadır. Soyadı, isim ve doğum tarihinden sonra kimliklerde seri numarası bulunmaktadır.

  Cüzdan numarası nerede yazıyor?

  Eski nüfus cüzdanların da üst bölümde fotoğrafın altında bulunan bu bilgi, yeni kimlik kartlarında ad soyadı ve doğum tarihinden sonra gelen bir bilgidir. İçerisinde harf ve rakam geçen bu seri numarası 9 haneden oluşmaktadır.

  You might be interested:  Büyük Aile Çiftliği Hangi Günler Yayınlanıyor?

  Aile cüzdanı içinde ne yazar?

  Evlilik cüzdanı içinde evlenen çiftin kimlik bilgileri, fotoğrafları ile doğacak çocuklar için boş sayfalar bulunuyor. Nikahtan hemen sonra bu belgenin, nikah memuru tarafından eşlere teslim edildiğinde, cüzdanın yapraklarına çiftin fotoğraflarının ve bilgilerinin eklenmiş halde olduğunu da ekleyelim.

  TC no ve seri no ile neler yapılabilir?

  T.C kimlik no ile yapılabilen işlemlerin bazıları şunlardır:

 • e-Devlet hizmetlerinden faydalanma.
 • ÖSYM, MEB, AÖL, AÖF gibi eğitim kurumlarından faydalanma.
 • Vergi, ceza, ödemeler gibi sorgulama hizmetlerinden yararlanma.
 • Üyelik, kayıt, hastane ve birçok özel kurumlarda işlem yapmaya yarar.
 • Aile cüzdanı bilgilerine nasıl ulaşırım?

  Kişiye özel kullanıcı adı ve şifrenizle, e-Devlet resmi sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr adresini açarak, kullanıcı girişi bölümünden giriş seçeneklerinden birini seçerek giriş yapın. Daha sonra ‘Hizmetler’ kısmına gelerek ‘Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ kategorisini seçin.

  Evlilik cüzdanı e devletten çıkar mı?

  İş başvuruları, evlilik izni başvuruları gibi çeşitli işlerde kurumsal firmalar ilgili kişiden nüfuz cüzdanının suretini istemektedir. Sigortanın başlanması gibi işlemlerde nüfus cüzdanı sureti gerekli görülmektedir. Nüfus cüzdanı sureti noter, muhtarlık ya da e devlet sistemi üzerinden alınabilmektedir.

  E devlette seri no nasıl yazılır?

  Seri numarası 1 harf ve 2 rakamdan oluşmaktadır. Kimlik kartlarında sıra numarası ile 6 haneli bir sayı olmaktadır. Kimlik seri numarası kadın vatandaşlarda çift sayıdan oluşuyorken erkeklerde ise tek sayıdan oluşmaktadır.

  Kimlik bilgileri nasıl öğrenilir?

  TC kimlik No sorgulama ve kimlik bilgilerini öğrenmek için şu adımları takip edin; Öncelikle tarayıcınızdan https://tckimlik.nvi.gov.tr/Modul/TcKimlikNoDogrula bu linke giriş yapın. Ardından karşınıza çıkan sayfada T.C kimlik no doğrulama ve nüfus cüzdanı doğrulama işlemleri çıkmaktadır.

  TC kimlik numarası ile telefon numarası bulunur mu?

  Müşterilerine telefon numarası değişikliği ve benzeri nedenlerle ulaşamayan kurumlar, müşterileri tarafından kendilerine verilen TC Kimlik numaralarını web servis üzerinden ‘e göndererek, müşterilerinin rehbere kayıtlı olan ve ‘de bulunan GSM Numaralarına erişebilirler.

  You might be interested:  Koruyucu Aile Ne Kadar Ücret Alıyor?

  6 haneli cüzdan no nerede yazar?

  Cüzdan numarası ‘U21’ gibi bir harf ve iki rakamı içerirken seri numarası 6 haneden oluşan bir sayıydı. Yeni kimliklerde cüzdan no nerede yazar sorusunun cevabı için kimliğin ön yüzüne bakmak gerekir. Yeni kimlik kartlarında sıra no ve seri no peş peşe doğum tarihinin hemen altında ve fotoğrafın yanında bulunmaktadır.

  Cüzdan No ne oluyo?

  Eski nüfus cüzdanlarında üst tarafta yer alan cüzdan no bilgisi yeni kimlik kartında ; ad, soyadı ve doğum tarihi bilgilerinin hemen altında yer almaktadır. Kartın üzerinde Seri No / olarak adlandırılmış ve harf ile sayılardan meydana gelmiştir.

  Yeni nüfus cüzdanı sıra no nerede yazar?

  Eski kimliklerde yer alan “medeni hal, kan grubu, din, bağlı bulunduğu il-ilçe, doğum yeri, veriliş nedeni, aile sıra no” gibi gibi bilgiler artık yeni çipli kimliklerde yer almıyor Eski kimliklerde fotoğrafın altında yer alan seri numarası yeni kimliklerde fotoğrafın sağ tarafında 9 haneli olarak yer almaktadır.