Aile Cüzdanı Seri No Nasıl Öğrenilir?

Cilt Sıra No, Aile Sıra No gibi bilgilere e-Devlet sayfasından ulaşabilirsiniz. Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama sayfasından cilt no bilgisine ulaşabilirsiniz. Buraya tıklayarak yeni kimliklerde bulunmayan bilgilere e-Devlete giriş yaparak hemen öğrenebilirsiniz.

Evlilik cüzdanı seri no nasıl öğrenebilirim?

İLETİŞİM

 • Genel Müdürlük.
 • Alo 199 (Çağrı Merkezi)
 • İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri.
 • İlçe Nüfus Müdürlükleri.
 • Aile cüzdanı seri numarası nerede yazar?

  Eski nüfus cüzdanlarında üst tarafta yer alan cüzdan no bilgisi yeni kimlik kartında ; ad, soyadı ve doğum tarihi bilgilerinin hemen altında yer almaktadır. Kartın üzerinde Seri No / olarak adlandırılmış ve harf ile sayılardan meydana gelmiştir.

  Aile cüzdanı seri no ne demek?

  Seri Numarası Nedir? Her vatandaşa özel olarak sunulan ve toplamda 6 haneden oluşan nüfus cüzdanı seri no kimlik belgesinin devlet numarası olarak açıklanmaktadır. Kadınlarda çift sayılar kullanılırken, erkek vatandaşların kimlik kartlarında tek rakamlar tercih edilerek hazırlanır.

  Evlilik cüzdanında seri no yazar mı?

  Yeni kimliklerde cüzdan no nerede yazar sorusunun cevabı için kimliğin ön yüzüne bakmak gerekir. Yeni kimlik kartlarında sıra no ve seri no peş peşe doğum tarihinin hemen altında ve fotoğrafın yanında bulunmaktadır. Yeni çipli kimlikte seri numarası bir harf iki rakam, bir harf ve beş rakam şeklinde düzenlenmiştir.

  You might be interested:  Biyolojik Aile Ne Demek?

  Aile cüzdanı bilgilerine nasıl ulaşırım?

  Kişiye özel kullanıcı adı ve şifrenizle, e-Devlet resmi sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr adresini açarak, kullanıcı girişi bölümünden giriş seçeneklerinden birini seçerek giriş yapın. Daha sonra ‘Hizmetler’ kısmına gelerek ‘Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ kategorisini seçin.

  Evlilik cüzdanı e devletten çıkar mı?

  İş başvuruları, evlilik izni başvuruları gibi çeşitli işlerde kurumsal firmalar ilgili kişiden nüfuz cüzdanının suretini istemektedir. Sigortanın başlanması gibi işlemlerde nüfus cüzdanı sureti gerekli görülmektedir. Nüfus cüzdanı sureti noter, muhtarlık ya da e devlet sistemi üzerinden alınabilmektedir.

  Seri numaramı nasıl öğrenirim?

  Eski kimliklerde seri numarası fotoğrafın altında bulunmakta idi. Yeni kimliklerde ise seri numarasının yeri merak edilmektedir. Seri numarası kimliğin ön yüzünde yer almaktadır. Soyadı, isim ve doğum tarihinden sonra kimliklerde seri numarası bulunmaktadır.

  Kimlik seri no kaç haneli?

  Kimlik kartlarında sıra numarası ile 6 haneli bir sayı olmaktadır. Kimlik seri numarası kadın vatandaşlarda çift sayıdan oluşuyorken erkeklerde ise tek sayıdan oluşmaktadır.

  Nüfus cüzdanı seri numarası nedir?

  T.C KİMLİK KARTI SERİ NO NEREDE YER ALIYOR? Yeni kimliklerde seri no kimliğin hemen ön yüzünde bulunmaktadır. Fotoğrafınızın bulunduğu kısmın yanında ad, soyad ve doğum tarihinin altına göz attığınızda seri numaranızı fark edeceksiniz.

  Aile cüzdanı içinde ne yazar?

  Evlilik cüzdanı içinde evlenen çiftin kimlik bilgileri, fotoğrafları ile doğacak çocuklar için boş sayfalar bulunuyor. Nikahtan hemen sonra bu belgenin, nikah memuru tarafından eşlere teslim edildiğinde, cüzdanın yapraklarına çiftin fotoğraflarının ve bilgilerinin eklenmiş halde olduğunu da ekleyelim.

  TC no ve seri no ile neler yapılabilir?

  T.C kimlik no ile yapılabilen işlemlerin bazıları şunlardır:

 • e-Devlet hizmetlerinden faydalanma.
 • ÖSYM, MEB, AÖL, AÖF gibi eğitim kurumlarından faydalanma.
 • Vergi, ceza, ödemeler gibi sorgulama hizmetlerinden yararlanma.
 • Üyelik, kayıt, hastane ve birçok özel kurumlarda işlem yapmaya yarar.
 • You might be interested:  Aile Bilgilerime Nasıl Ulaşırım?

  Türk aile cüzdanlarında neden Fransızca yazıyor?

  milletlerarası ahvali şahsiye komisyonu denen ve bireylerin vatandaşlık ve nüfus kayıtlarını tutan kurumun resmi dilinin fransızca olmasından mütevellittir.

  Evlilik cüzdanı apostil nasıl yapılır?

  Böyle bir durumda evlilik cüzdanı apostil şerhi almak için eşler Formul B belgesiyle birlikte ikamet edilen yerde kaymakamlığa başvuracaktır. Kaymakamlıktan apostil şerhi hazırlamasını talep edecektir. Valiliklere de başvuru yapılabilir.

  Evlilik cüzdanı nasıl olur?

  1- Uluslararası aile cüzdanı talebinde bulunan ilgiliden kendisine ve eşine ait son altı ay içerisinde çekilmiş ikişer adet vesikalık fotoğraf istenir. 2- Eşlerden birisinin nüfus müdürlüğüne başvurması yeterlidir. 3- Başvuru sırasında mevcut uluslararası aile cüzdanı da kuruma ibraz edilmelidir.

  Evlilik cüzdanı nereden alınır?

  Fotoğraflı nüfus cüzdanı gösterilmesi şarttır. Nüfus Müdürlüğünden alınan nüfus kaydı örneği (görmek için lütfen tıklayın) evlendirme memurluğuna verilir. Evrak belediye evlendirme biriminden alınır.