Aile Danışmanlığı Sertifikasını Hangi Bölüm Mezunları Alabilir?

Aile danışmanlığı sertifikasını, Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar alabilir.
Aile Danışmanlığı Yönetmeliği Resmi gazetenin 4 Eylül 2012 tarihli sayısında yayımlandı. Bu eğitime başvurabilecek meslek grupları Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Hemşirelik, Tıp ve Sosyoloji Mezunlarıdır.

Aile danışmanı olmak için hangi bölüm okunmalı?

Aile danışmanı olabilmek için üniversitelerin 4 yıllık belli başlı lisans bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Bunlar içerisinde psikoloji, sosyal hizmet, sosyoloji, rehberlik ve psikolojik danışmanlık ya da hemşirelik ve tıp ve çocuk gelişime gibi bölümler öne çıkmaktadır.

Meb onaylı aile danışmanlığı sertifikası nereden alınır?

Aile Danışmanlığı Eğitimine kaydolup sertifikanızı Boğaziçi Enstitüsünden alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz Aile Danışmanlığı Eğitimi sayesinde üniversite onaylı sertifika sahibi olabiliir ve aile danışmanı unvanını alabilirsiniz.

Aile danışmanlığı sertifikası alınca ne olur?

Aile danışmanlığı eğitimi ve belgesi alanlar, kadın ve aile sağlığı merkezlerinde, aile mahkemelerinde bilirkişi danışmanı olarak, rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilirler. Mesai saatleri dışında uzman olarak, aile ve sosyal politikalar bakanlığının il merkez müdürlüklerinde çalışma imkanı bulabilirler.

You might be interested:  5. Aile Mahkemesi Nerede?

Aile danışmanı olarak kimler atanabilir?

Aile Danışmanı Olarak Kimler Atanabilir? Üniversitelerin psikolojik danışmanlık ve rehberlik, psikoloji, sosyoloji, çocuk gelişimi, sosyal hizmet, hemşirelik ve tıp bölümlerini bitiren kişiler, aile danışmanı olabilir.

Nasil aile danışmanı olabilirim?

Aile danışmanı olmak için üniversitelerin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Psikoloji, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Tıp veya Hemşirelik bölümlerinden mezun olmak gerekir. Bu bölümlerden birini bitirenler Aile Danışmanlığı Eğitimi alarak bu mesleği icra ederler.

Kamuda aile danışmanı nasıl olunur?

Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi lisans programlarını tamamladıktan sonra aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlamış olanlar aile danışmanı sayılır ve ayrıca bunlardan merkezlerde çalışmak için sertifika istenmez.

MEB aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır?

Aile danışmanlığı sertifikası almayı isteyenler, ön şartların olması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veren kurumlara kayıt olmalıdır. Aile danışmanlığı eğitimi için kayıt olan öğrenciler 450 saatlik eğitime tabi tutulurlar. Bu eğitimin 300 saati teorik derslerden oluşmaktadır.

Aile Danışmanlığı nereden alınır?

aile danışmalığı merkezini açabilmek için aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğü’ne başvuruda bulunulur.

Aile Danışmanlığı eğitimi kaç ay sürüyor?

Aile Danışmanlığı Eğitim Süresi;

Aile danışmanlığı eğitimi yaklaşık 12 (on iki) hafta sürecek 300 saat teorik 132 saat uygulamalı ve 32 saat süpervizyon olmak üzere toplam 464 saatlik bir eğitimdir.

Aile danışmanlığı MEB onaylı mı üniversite onaylı mı?

En Kapsamlı Aile Danışmanlığı Eğitimi, En Uygun Fiyatla

620 Saatlik Programa katılan öğrencilerimiz uzman danışman eşliğinde gerçek danışmaya girebilirsiniz. Aile Danışmanlığı Sertifika Programımız Üniversite onaylı olup Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kabul görmektedir.

You might be interested:  Koruyucu Aile Ödemesi Ne Kadar?

Aile Danışmanlığı Sertifikası Uzaktan Eğitim geçerli mi?

Aile danışmanlığı eğitimi ile ilgili ulusal yeterlilik ve sınav-belgelendirme çalışmaları henüz sonuçlanmamıştır. Bu çalışmalar sonuçlanıncaya kadar eğitimlerin uzaktan eğitimle verilmemesi gerekmektedir.

Aile eğitim ve danışmanlık Merkezini kimler açabilir?

Aile danışmanı merkezlerini kimler açabilir? Yönetmeliğe göre gerçek kişiler ile özel hukuk tüzel kişileri ve bu yetkiye sahip kamu kurum ve kuruluşları, aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının il müdürlüklerine başvurarak Aile Danışma merkezleri açabilecektir.

Devlet memuru aile danışmanlığı yapabilir mi?

(2) Merkezler, ihtiyaç durumuna göre zorunlu personele ek olarak sağlık, hukuk ve benzeri konularda danışmanlık hizmetlerini yürütecek personel çalıştırabilir veya bu konularda hizmet satın alabilirler. (3) İl müdürlüğünce onaylanan aile danışmanı dışında, herhangi bir kişi aile danışmanı olarak çalıştırılamaz.

Kimler aile danışmanı Olabilir 2022?

Kimler Katılabilir :

Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Tıp, Hemşirelik, Çocuk Gelişimi alanlarından birinden lisans mezunu olanlar programa başvurabilir.