Aile Danışmanlık Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile danışmanı sertifikası alabilmek için 464 saatlik eğitim alınması gerekmektedir. Bu eğitimlerin 300 saati teorik olarak, geri kalan 164 saati de uygulama dersleridir.
Aile Danışmanı olabilmek için, ilgili lisans bölümlerini tamamladıktan sonra en az 450 saatlik Aile Danışmanığı Eğitiminin alınması ve Aile Danışmanığı Sertifikasına hak kazanılması gerekmektedir.

Aile Danismanligi sertifikasi nereden alinir?

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır? Aile danışmanlığı yapabilmeniz için gerekli aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Kursevim ‘den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, Aile danışmanlığı sertifika programı ile sizde aile danışmanı olabilirsiniz.

Aile danışmanlığı sertifikası alınca ne olur?

Aile danışmanlığı sertifikası alan kişiler ise şu alanlarda çalışabilirler: Kadın ve aile sağlığı merkezleri, Aile mahkemeleri, Rehabilitasyon merkezleri.

Aile danışmanlığı ücretleri ne kadar?

Kurumumuzda bireysel psikolojik danışma ücreti 250.00 TL ile 750 TL arasında değişmektedir. Seans Ücreti Ne Demek: İlk görüşmeden başlayarak hafta da bir, 15 güne 1 ya da ayda bir şeklinde ki ücrettir. Ortalama 50 dakika bir seans ücretidir.

Aile danışmanı olarak atanan var mı?

aile ve sosyal politikalar bakanlığının bu isimde bir kadroya bu eğitim üzerinden bir ataması yoktur. eğitimi alanlar aile danışmanı ünvanını alırlar ve isterlerse aile danışmalığı merkezi açabilirler.

You might be interested:  Ataerkil Aile Ne Demek?

Aile danışmanlığı sertifikası alırken nelere dikkat edilmeli?

Aile danışmanı olmak için Aile Danışmanlığı Eğitimi sonunda yapılan sertifika sınavından en az 70 puan almak şarttır. Öte yandan bu mesleği icra etmek için üniversitede Tıp, Psikoloji, Hemşirelik, Sosyoloji, Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinden mezun olmak gerekir.

Aile danışmanlığı MEB onaylı mı üniversite onaylı mı?

En Kapsamlı Aile Danışmanlığı Eğitimi, En Uygun Fiyatla

620 Saatlik Programa katılan öğrencilerimiz uzman danışman eşliğinde gerçek danışmaya girebilirsiniz. Aile Danışmanlığı Sertifika Programımız Üniversite onaylı olup Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kabul görmektedir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Uzaktan Eğitim geçerli mi?

Aile danışmanlığı eğitimi ile ilgili ulusal yeterlilik ve sınav-belgelendirme çalışmaları henüz sonuçlanmamıştır. Bu çalışmalar sonuçlanıncaya kadar eğitimlerin uzaktan eğitimle verilmemesi gerekmektedir.

Aile Danışmanlığı eğitimi kaç ay sürüyor?

Aile Danışmanlığı Eğitim Süresi;

Aile danışmanlığı eğitimi yaklaşık 12 (on iki) hafta sürecek 300 saat teorik 132 saat uygulamalı ve 32 saat süpervizyon olmak üzere toplam 464 saatlik bir eğitimdir.

Danışmanlık Sertifikası ne işe yarar?

Kurum ve kuruluşların danışma hizmetleri bünyesinde halen çalışan ve ya çalışmayı düşünen personelin eğitilerek nitelikli hale gelmesi, iş akışı ve belge yönetimi, müşteri karşılanması gibi unsurların hızlı ve etkili şekilde işlemlere ve kurumlara yük getirmeyecek şekilde konumlandırılması kursun amacıdır.

Aile danışmanlığı sertifikasını kimler alabilir?

KİMLER BAŞVURABİLİR? Aile Danışmanlığı Yönetmeliği Resmi gazetenin 4 Eylül 2012 tarihli sayısında yayımlandı. Bu eğitime başvurabilecek meslek grupları Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Hemşirelik, Tıp ve Sosyoloji Mezunlarıdır.

Aile danışmanlığı sertifikası kimlere verilir?

(2) Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi lisans programlarını tamamladıktan sonra aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlamış olanlar aile danışmanı sayılır ve ayrıca bunlardan merkezlerde çalışmak için sertifika

You might be interested:  Mutlu Aile Tablosu Filmi Nerede Çekildi?

Aile Danışmanlığı kaç seans sürer?

Aile terapisi kaç seans sürer? 5-10 seans arası, kişinin getirmiş olduğu probleme göre değişkenlik gösteren bu süreç kısalıp-uzayabilmektedir. Bu tamamen kişilerin seansa devam etmesine, seansa uyum sağlamasına, verilen ev ödevlerinin yapılmasına bağlıdır. Ortalama 50 dakika uygulanır.

Evlilik terapisi kaç seans sürer?

Aile ve çift terapisi, duruma göre değişebilmekle birlikte, genellikle 8–24 seans olarak yapılmaktadır.

Aile Danışmanı olarak nerelerde çalışır?

Aile Danışmanı Nerelerde Çalışır.

  • Bakanlıkların İl Merkez Müdürlüklerinde,
  • Kadın ve Aile Sağlığı Merkezlerinde,
  • Mesai saatleri dışında uzmanlık hizmetleri vermede,
  • Rehabilitasyon merkezlerinde görev yapmada,
  • Aile mahkemelerinde bilirkişi danışman olarak hizmetlerde çalışabilirler.