Aile Eğitimi Kursu Sertifikası Ne Işe Yarar?

Aile Eğitimi Kursu: Aile eğitimi belgesi almak için bireylerin katılması gereken eğitim programıdır. 2017 yılında Aile ve sosyal politikalar bakanlığı’na bağlı sevgi evleri ve sığınma evlerinde bakıcı ve bakıcı yardımcısı olarak görev alan personelin bu sertifikaya sahip olma şartı zorunlu hale getirilmiştir.

Aile danışmanlığı eğitimi başvurusu onaylanan kişiye gönderilir.?

Ödeme yapıldığı gün, Aile danışmanlığı eğitimi başvurusu onaylanan kişiye kullanıcı adı ve şifre gönderilir. Bu kullanıcı adı ve şifre ile birlikte, kendisine gönderilen bağlantıya tıklayarak ilgili web sitesine gider. Burada ilgili yerleri doldurup Aile danışmanlığı eğitimini almaya başlar.

Aile danışmanlığı ne işe yarar?

AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKASI NE İŞE YARAR? Yakın geleceğin gözde mesleklerinden birisi olacak olan Aile Danışmanlığı, Avrupa’da şuan uygulanmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yönetmeliği ile verilen sertifikamız, birçok alanda size de fayda sağlayacaktır.

Aile danışmanlığı eğitimi nelerdir?

Aile danışmanlığı toplumların en küçük ama en önemli birimi olan aileyi korumak amaçlı olarak gelişmiş toplumlarda ihtiyaç haline gelmiştir. Sizde Aile danışmanlığı eğitimi ni hem kendi aileniz için hem’de diğer insanların yaşamına dokunmak ve faydalı olmak için alabilirsiniz.

You might be interested:  Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığına Nasıl Başvuru Yapılır?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yönetmeliği ile verilen sertifikalar?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yönetmeliği ile verilen sertifikamız, birçok alanda size de fayda sağlayacaktır. Bu sertifikaya sahip öğrencilerimiz, çeşitli faaliyetlerde bulunabilir, gelirlerini artırabilir ve yasal olarak aşağıdaki alanlarda ek faaliyet ve çalışmalarda bulunabilirler.

Aile eğitim programı ne işe yarar?

genelinde anne-babalara çocuğunu etkin dinleme, etkili iletişim, kendini çocuğa ifade etme, kaliteli zaman geçirme, çatışma çözme ve olumlu disiplin yöntemlerini öğreterek ‘anne-babalık becerilerinin’ geliştirilmesi ve böylece aile içi ilişkilerin güçlendirilmesi yoluyla çocuğun ve ergenin, var olan potansiyelini

0 18 Yaş aile eğitimi Kursunu kimler verebilir?

Cevap: Halk eğitim merkezleri, aile eğitimi yapan tüm kamu/ özel kurum ve kuruluşlar, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler.

Aile eğitim çalışmaları nelerdir?

Aile eğitimi; tüm eğitim kademelerinde bireyin eğitimine katkı sağlamak amacıyla aileye verilecek her türlü rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini içeren bir eğitim sürecidir.

Aile eğitim programı konuları nelerdir?

Aile Eğitim Programı, ailelerin aile eğitimiyle ilgili temel ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilmiştir. Aile Eğitim ve İletişimi, Hukuk, İktisat, Medya, Sağlık olmak üzere 5 alan28 modülden oluşmaktadır.

 • Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri.
 • Aile Hukuku.
 • Evlilik ve Sağlık.
 • Eğitici El Kitabı
 • Eğitimde ailenin önemi nedir?

  Aile; çocuğun öğrenmesinde ilgiyi ve öğrenme arzusunu sağlamalıdır. Ayrıca çocukta olumlu davranışlar geliştirecek olan yine ailedir. Özellikle ilk ve orta öğretimde çocuklar okuldan artan zamanın büyük kısmını aile ile birlikte geçirmektedir. Ailenin ilgisi ve sevgisi çocuklar için büyük bir ihtiyaçtır.

  0 18 Yaş Aile Eğitim Programı Nedir?

  Programın genel amacı, ülke genelinde 0-18 yaş arasında çocuğu olan anne-babaların “anne-babalık becerileri” nin geliştirilmesi ve böylece aile içi ilişkilerin güçlendirilmesi yoluyla çocuğun ve ergenin var olan potansiyelini kullanmasını sağlamaktır. 12-18 Yaş Aile Eğitim Programı oluşturulmuştur.

  You might be interested:  Aile Sıra Numaramı Ve Cilt Numaramı Bilmiyorum Ne Yapmalıyım?

  Aile eğitiminin temel ilkeleri nelerdir?

  Zamanındalık ilkesi: İhtiyaç duyulan aile eğitimlerinin geciktirilmeden, zamanında yapılması hedeflenir. Eşitlik ilkesi: Tüm aileler ihtiyaçları doğrultusunda uygun aile eğitim çalışmalarına katılabilirler. İşbirliği ilkesi: Aile eğitim çalışmalarının tüm paydaşları (aile, okul vb) sıkı bir işbirliği içinde çalışır.

  Aile eğitim programı geliştirme aşamaları nelerdir?

 • Aile eğitim oturumlarına katılacak ailelerin belirlenmesi.
 • Aile eğitim oturumlarının planlanması
 • Bireysel ve Danışmanlık hizmetleri.
 • Davranış kontrolü ilkelerinin öğretilmesi.
 • Evde yapılan öğretim.
 • Eve dayalı aile eğitimi nedir?

  Eve dayalı aile eğitimi; haftada yada 5 günde bir olmak üzere eğitimcinin engeli olan çocuğun evine gitmesi, çocuğun yapabildiklerini aileyle beraber değerlendirmesi, çocuğun yapabildiklerine dayalı olarak amaçların belirlenmesi, bu amaçların nasıl gerçekleştirileceğinin eğitimci tarafından aileye gösterilmesi

  Ülkemizde uygulanan aile eğitim programları nelerdir?

  Türkiye’de Uygulanan Aile Eğitim Programları

 • Özel Eğitim Kurumları Yeniden Yapılanma Projesi.
 • Anne-Baba-Çocuk Eğitim Projesi.
 • Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV)
 • Ana Baba Okulu.
 • Benim Ailem Projesi.
 • Mobil Anaokulu Projesi.
 • Aile Mektupları Projesi.
 • Benim Ailem Programı Nedir?

  Benim Ailem Aile Eğitimi Programının amacı, 0–6 yaş arası çocuğun çok yönlü gelişimini, onun en yakın çevresi olan ailesinin (anne-baba ve çocuğa bakım veren kişilerin) desteklenmesi yolu ile sağlamaktır. Bu eğitim programı 2 (iki) bölümden oluşur.

  Aile eğitimi nasıl olmalı?

  Çocuklara “iyi insan olma” odaklı hedefler ailede verilir… Çocuğa olumlu davranışlar ailede kazandırılır. Anne ve babalar, çocuklarına akademik eğitimin yanında; inançlarını, ibadetlerini, duygularını kontrol etmeyi, iradesini güçlendirmeyi ve örnek davranışları sergilemeyi ailede öğretmelidir.