Aile Hekimliği Tahlil Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Aile hekimi tahlil sonuçları öğrenme işlemleri her il için farklı sistemde yapılır. İl Sağlık Müdürlükleri tarafından devreye alınan projede, ilinize ait “ Aile Sağlığı Merkezi Tahlil Sonuçları Sorgulama ” sayfasına erişim sağlayarak tahlil sonuçlarına ulaşabilirsiniz.
Sağlık ocağında yapılan tahlillere nereden bakılır? Tahlil sonuçlarını T.C. Kimlik numaranız ile öğrenmek için e-Devlet, e-Nabız sisteminden veya ilgili hastanelerin laboratuvar sonuçları bölümünden öğrenebilirsiniz.

Aile hekimliği kan tahlil nereden öğrenilir?

Aile Hekimi Tahlil Sonuçları Nereden Öğrenilir?

 1. Alo 182.
 2. E-nabız.
 3. MHRS.

Sağlık ocağı tahlil sonuçları e Nabıza ne zaman düşer?

Sağlık ocağında yaptıracağınız tahlillerin sonuçlarını ertesi gün alabilmek için saat 13:00’ten önce kan vermeniz gerekiyor. Cuma günü yapılan tahlillerin sonuçları ise pazartesi günü açıklanır.

Aile hekimliği tahlil sonuçları ne zaman çıkar?

Sadece sabahları alınan kan tahlillerinin sonuçları her zaman ertesi gün çıkmaktadır. Kan tahlilini sabah aç karna yaptırmanız gerekiyor. Sadece cuma günü yapılan tahlillerin sonuçları pazartesi günü çıkmaktadır.

Aile hekimi kan tahlilinde nelere bakılır?

Aile Sağlığı Merkezimizde bakılabilen tetkikler:

 • Kan sayımı(Hemogram)
 • Biyokimya.
 • Tiroid fonksiyon testleri.
 • Gebelik testi.
 • Kan grubu tayini.
 • Hepatit markerları
 • Bulaşıcı hastalıklar(VDRL, HIV)
 • Vitaminler.
 • You might be interested:  Aile Hekimi Izinli Ise Yerine Kim Bakar?

  Aile hekiminden kan tahlili randevusu nasıl alınır?

  ALO 182, www.hastanerandevu gov.tr internet adresi ve mobil cihazlara yüklenebilen “Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması” ile zahmetsizce randevu alınabilir. İsteyen vatandaşlar randevu almadan da Aile Hekimine müracaat edebilir.

  Melis’e nasıl girilir?

  Modüle «https://melis.saglik.gov.tr/» adresi üzerinden ulaşılabilir. üzerinden giriş yapmakla birlikte sadece yetkilendirildikleri Numune Alma Odası modülüne ulaşabilirler. Aile Hekimi personel kayıt modülüne girmek için TC Kimlik Numarasını yazarak yeşil ok işareti bulunan butona tıklar.

  Tahlil sonuçları neden e Nabıza ne zaman düşer?

  Yapılan tahliller, sonuçlandığı anda E-Nabız’a düşer. Her tahlilin sonuçlanma süresi farklı olduğu için tahlillerin E-Nabız’a yansıma süreleri de farklılık gösterir. Buna göre: 2 iş günü içinde E-Nabız’a düşmeyen kan tahlili sonucunuz için tahlili yaptırdığınız laboratuvar ile iletişime geçmelisiniz.

  e-Nabız dan tahlil sonuçları nasıl alınır?

  e-Nabız’dan tahlil sonuçlarını öğrenmek isteyenler T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın alt kısmında yer alan ‘Akıllı Asistan’ bölümünden ‘Tahlillerim’ butonuna tıklayarak geçmiş ve güncel tahlilleri görüntüleyebiliyor.

  Kan tahlili sonucu kaç saatte çıkar?

  Tahlil sonuçları genellikle 1-2 gün içerisinde çıkabiliyor. Bazı özel testler ise daha uzun sürede neticelenebiliyor. Özel hastanelerde ise yoğunlukla ilgili olarak sonuçlar aynı gün de çıkabiliyor. Hastanelerde ise genelde ertesi gün tahlil sonuçları çıkabiliyor.

  Kan testi sonucu ne zaman çıkar?

  Özel hastanelerde ya da özel kliniklerde uygulanan kan testleri sonuçları da en geç 2 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Sağlık ocağı (Aile Hekimliği) merkezlerinin Online Laboratuvar Tahlil Sonuçları ise internet ortamında vatandaşların kullanımına açıktır.

  Evlilik için kan tahlili kaç günde belli olur?

  Evlilik öncesi sağlık raporu işlemleri genellikle bir günde tamamlanabilmektedir. Fakat kişilerin tercih ettikleri kurumlarda bazı testlerin uygulanmaması, farklı kuruma yönlendirilmesi, tekrar diğer kuruma giderek onaylatması, kurumların yoğunluğu gibi faktörler evlilik için sağlık raporu alma süresini uzatabilir.

  You might be interested:  Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Kim?

  Aile hekimliği bölümü hangi hastalıklara bakar?

  Aile Hekimliği, çocuk, genç, yaslı tüm bireylere hem koruyucu hem de tedavi edici sağlık hizmetleri sunan uzmanlık dalıdır. Aile hekimleri dahili, jinekolojik, çocuk sağlığı, ruhsal sorunlarla ilgili temel hastalıkları tedavi edici ve koruyucu sağlık bilgilerine sahip uzman doktorlardır.

  Aile hekimliğinde kan tahlili yapılıyor mu?

  Sağlık ocaklarında hastanelerde yapılan pek çok kan tahlili yapılmaktadır. Her gün belli bir saate kadar alınan kanlar, en yakın devlet hastanesine gönderilir.

  Kan tahlili sonucunda ne çıkar?

  Kan Testi

 • Hemogram=Kan sayımı: Otomatik makineler tarafından ölçülür.
 • Sedimantasyon: Kanın çökme hızını bildirir.
 • AST-ALT: Karaciğer fonksiyonlarını bildirir.
 • Üre-Bun- Kreatinin: Böbreklerin çalışma seviyesini bildirir.
 • Ürik asit: Gut hastalığı ve Böbrek yetersizliğinde yüksek çıkar.