Aile Hekimliği Tahlil Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Sağlık ocağında (aile hekimi) yapılan tahlil sonuçları nasıl öğrenilir? Tahlilsonuclari.Gen.TR web sitemiz üzerinden ; https://www.tahlilsonuclari.gen.tr/saglik-ocagi-asm/ sayfasına giriniz ikamet ettiğiniz ve aile hekiminizin bulunduğu merkez ili şehirler listesinden seçiniz ve üzerine tıklayınız.

Aile hekimliği tahlil sonuçları ne zaman çıkar?

Sadece sabahları alınan kan tahlillerinin sonuçları her zaman ertesi gün çıkmaktadır. Kan tahlilini sabah aç karna yaptırmanız gerekiyor. Sadece cuma günü yapılan tahlillerin sonuçları pazartesi günü çıkmaktadır.

Sağlık ocağı tahlil sonuçları e Nabıza ne zaman düşer?

Sağlık ocağında yaptıracağınız tahlillerin sonuçlarını ertesi gün alabilmek için saat 13:00’ten önce kan vermeniz gerekiyor. Cuma günü yapılan tahlillerin sonuçları ise pazartesi günü açıklanır.

Aile hekimliği kan tahlil sonuçları nereden öğrenilir?

Sağlık ocağında yapılan tahlillere nereden bakılır? Tahlil sonuçlarını T.C. Kimlik numaranız ile öğrenmek için e-Devlet, e-Nabız sisteminden veya ilgili hastanelerin laboratuvar sonuçları bölümünden öğrenebilirsiniz.

Aile hekimi kan tahlilinde nelere bakılır?

Aile Sağlığı Merkezimizde bakılabilen tetkikler:

 • Kan sayımı(Hemogram)
 • Biyokimya.
 • Tiroid fonksiyon testleri.
 • Gebelik testi.
 • Kan grubu tayini.
 • Hepatit markerları
 • Bulaşıcı hastalıklar(VDRL, HIV)
 • Vitaminler.
 • You might be interested:  Aile Hangi Yönüyle Toplumun Temelidir Kısaca?

  Kan tahlili sonucu kaç saatte çıkar?

  Tahlil sonuçları genellikle 1-2 gün içerisinde çıkabiliyor. Bazı özel testler ise daha uzun sürede neticelenebiliyor. Özel hastanelerde ise yoğunlukla ilgili olarak sonuçlar aynı gün de çıkabiliyor. Hastanelerde ise genelde ertesi gün tahlil sonuçları çıkabiliyor.

  Tahlil sonuçları e Devlete ne zaman düşer?

  Kan tahlillerinin sonuçları, en geç 2 iş günü içinde çıkar.

  Sağlık ocağında yapılan Beta HCG ne zaman çıkar?

  Başka bir deyişle tahlillerin öğlen 1 öncesinde yapılması durumunda sonuçlar ertesi gün alınabilmektedir. Ancak Cuma günü içerisinde gerçekleşen tahlil sonuçları, araya hafta sonu girdiği için pazartesi günü çıkar.

  e-Nabız dan tahlil sonuçları nasıl alınır?

  e-Nabız’dan tahlil sonuçlarını öğrenmek isteyenler T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın alt kısmında yer alan ‘Akıllı Asistan’ bölümünden ‘Tahlillerim’ butonuna tıklayarak geçmiş ve güncel tahlilleri görüntüleyebiliyor.

  E devlet üzerinden tahlil sonuçlarımı nasıl öğrenebilirim?

  TAHLİL SONUCU SORGULAMA NASIL YAPILIR? e- Nabız sistemine giriş yaptıktan sonra, yaptırmış olduğunuz tüm tahliller ve sonuçlarını tarih ve açıklama bazında referans değerleri ile birlikte bu ekranda listeleyebilirsiniz. Dilediğiniz tahlilin üzerine basarak detaylarına ulaşabilirsiniz.

  Kan tahlili sonuçlarını nereden öğrenebilirim?

  Tahlil sonuçlarını T.C. Kimlik numaranız ile öğrenmek için e-Devletten, e-Nabız sisteminden veya ilgili hastanelerin laboratuvar sonuçları bölümünden öğrenebilirsiniz.

  Kan tahlil sonuçları kayıt no nedir?

  Kayıt numarası kan verdiğinizde kan tüpünün üzerine yapıştırılan barkod üzerinde yazar. Bu nedenle kan verdikten sonra barkottaki kayıt numarasını almayı unutmayın. Sisteme bilgilerinizi girdikten sonra tahlil sonuçlarınızı görüntüleyebilir ve bu sayfadan çıkış alabilirsiniz.

  Melis sistemine nasıl girilir?

  Modüle «https://melis.saglik.gov.tr/» adresi üzerinden ulaşılabilir. üzerinden giriş yapmakla birlikte sadece yetkilendirildikleri Numune Alma Odası modülüne ulaşabilirler. Aile Hekimi personel kayıt modülüne girmek için TC Kimlik Numarasını yazarak yeşil ok işareti bulunan butona tıklar.

  You might be interested:  Aile Danışmanlığı Nasıl Açılır?

  Aile hekimliği bölümü hangi hastalıklara bakar?

  Aile Hekimliği, çocuk, genç, yaslı tüm bireylere hem koruyucu hem de tedavi edici sağlık hizmetleri sunan uzmanlık dalıdır. Aile hekimleri dahili, jinekolojik, çocuk sağlığı, ruhsal sorunlarla ilgili temel hastalıkları tedavi edici ve koruyucu sağlık bilgilerine sahip uzman doktorlardır.

  Aile hekimliğinde kan tahlili yapılıyor mu?

  Sağlık ocaklarında hastanelerde yapılan pek çok kan tahlili yapılmaktadır. Her gün belli bir saate kadar alınan kanlar, en yakın devlet hastanesine gönderilir.

  Kan tahlili sonucunda ne çıkar?

  Alınan sonuçtan, kansızlık durumu (alyuvarlar), nasıl bir kansızlık olduğunu veya yüksek düzeyde kan yapımı durumu (polisitemi), iltihabi durumun varlığı (lökosit), lösemi şekli bir hastalığın dolaylı bulguları veya kemik iliği hastalıkları ile ilgili bilgiler (Pansitopeni), pıhtılaşma ile ilgili (trombosit) bilgiler