Aile Hes Kodu Nasıl Alınır?

Aile yakınlarına HES kodu nasıl alınır? HES (boşluk) TC Kimlik Numaranız (boşluk) Kimlik kartınızın seri numarasının son 4 rakamı (boşluk) kodun geçerli olmasını istediğiniz gün sayısı” yazıp 2023’e SMS atın. Bilgileriniz böyle ise, 2023’e gönderilmesi gereken kısa mesaj metni “ HES 12345678901 1234 28” olacaktır.
HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS atılır. Kısa bir sürede cevap gelecektir.

Annem için HES kodu nasıl alabilirim?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılacak ve 2023’e SMS olarak atılabilecek.

Bir başkası için HES kodu nasıl alınır?

Başkası için en kolay yöntem bizce SMS ile alma yöntemi olacaktır. HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve ‘Paylaşım Süresi’ gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak göndererek HES kodunu alabilirsiniz.

You might be interested:  Aile Sağlığı Merkezi Ne Işe Yarar?

Başkası için HES kodu alınır mı?

Başkasının Adına HES Kodu Alabilir miyim? Evet alabilirsiniz. Yukarıdaki kısa mesaj örneğinde olduğu gibi kimlik bilgilerine sahip olduğunuz kişilerin adına, kendi mobil hattınızdan HES kodu alabilirsiniz.

Çoçuklar için HES kodu gerekir mi?

sorusunun yanıtı çocukları okula başlayan veliler tarafından araştırılıyor. Okul için HES kodu almanın zorunlu olması sonrası Koronavirüs salgınının okullarda yayılmasının önüne geçilecek. Yüz Yüze Eğitimde Öğrenciler HES Kodu olmadan okula alınmayacak.

Telefonu olmayan yaşlılara HES kodu nasıl alınır?

AKILLI TELEFONUNUZ YOKSA NE İŞTE YAPMANIZ GEREKENLER

Mesaj bölümüne HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla TC kimlik numaranızı, TC Kimlik Seri numarasının son 4 hanesini ve Paylaşım süresini gün sayısı olarak yazıp 2023’e SMS atarak kodu alabilirsiniz.

Eski nüfus cüzdanı ile HES kodu nasıl alınır?

USTUS HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasinin Son 4 Hanesi ve Kod Geçerlilik Süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e kısa mesaj (SMS) olarak gönderilir.

Yaşlılar için HES kodu nasıl alınır?

Akıllı telefonun dışında her tür cep telefonundan tüm operatörler için HES kodu HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS atılır.

TC Kimlik ile HES kodu nasıl alınır?

SMS ile;

  1. HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C.
  2. Mavi Kartlı veya TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. kimlik numarası, doğum yılı ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek,
  3. T.C.

Hayat Eve Sığar eşime HES kodu nasıl alınır?

Telefonlarının mesaj bölümüne giriş yapan kullanıcılar HES yazıp aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazıp 2023’e kısa mesaj (SMS) yollayarak kodu edinebilir.

You might be interested:  Aile Dışında Kalan Var Mı Ne Demek?

Yurt dışından gelenler için HES kodu nasıl alınır?

TCKN sahibi olmayan ve yabancı uyruklu olan yolcular için HES kodu. yazarak 2023’e SMS atın, HES kodunuzu hızla alın.

Hayat Eve Sığar risksiz ne demek?

HES Kodunun amacı COVID-19 hastası ya da temaslısı olan kişilerin izolasyon alanlarını terk etmesi sonucu hastalığın sağlıklı vatandaşlara bulaşmasını engellemektir. Pozitif ve temaslı kişilerin HES Kodu sorgulama sonucu “riskli” çıkarken diğer kişilerin HES Kodu “risksiz” olarak görünmektedir.

HES kodu cep telefonundan nasıl alınır?

HES Kodu Nasıl Alınır?

  1. 1- ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden, ‘HES Kodu İşlemleri’ bölümüne girilir.
  2. 2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C.
  3. Örnek; HES 12345678901 1234 17.
  4. 3- e-Devlet sistemi üzerinden de HES kodunuzu alabilirsiniz.

5 yaşındaki çocuğa HES kodu nasıl alınır?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; TC kimlik numarası, TC kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

Çocukların HES kodunu nereden alabiliriz?

HES kodu, Hayat Eve Sığar uygulamasından, 2023’e atılan SMS ya da e-devlet ekranından alınıyor.

HES kodu yaş sınırı var mı?

Şehirler arası seyahat edecek, 3 yaş ve üzeri tüm yolcularımız HES kodu almak ve seyahat öncesinde görevli personellerimize HES kodlarını, kimlikleriyle birlikte göstermek zorundadır. 0-2 yaş yolcularımızın HES kodu alma zorunluluğu yoktur.