Aile Huzuru Icin Hangi Dua Okunur?

Aile Huzuru İçin Okunacak Dua; Bir (1) Fatiha, Üç (3) ihlas okunarak sevabı Hazreti peygamber (s.a.v.)’in ruhuna hediye edilir. Sonra sabah ve akşam : Hasbiyellahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym.
Aile Huzuru İçin Dua Terkibi Bu sorumluluklardan biri de evlerin içinde Allah’ın ayetlerini ve hikmetlerini çokça zikretmektir. 1.) Aile huzuru için dua : El-Latîf: اللطيف esması, Ya Latîf: يا لطيف şeklinde 100 kere okunacak.

Aile Geçimsizliğine hangi sure okunur?

“Yâ Veliyy celle celalühü” zikri huzurlu ve mutlu bir aile yaşantısı isteyen kimseler tarafından inanarak çekilirse faydalı olabilir. 46 kez okunması tavsiye edilir ancak cuma günleri 1000 kez zikredilirse ahlak düzelebilir.

Aile Geçimsizliğine hangi dua okunur?

* Geçimsizliğin olduğu evlerde bu ayeti kerime bol okunmalı ve temiz bir kâğıda yazılarak evin kapısının üzerine asılmalıdır. Okunuşu; ‘Rabbigfirlî ve li vâlideyye ve li men dehale beytiye mu’minen ve lil mu’minîne vel mu’minât(mu’minâti) ve lâ tezidiz zâlimîne illâ tebârâ(tebâren).’

Aile huzuru için hangi esma?

Eşi ilе problem yaşayan kimselerin gün içerisinde bol bol Ya Vеdud, Ya Kaviyy isimlerini zikretmeleri gerekir. Aile içerisindeki huzur ve mutluluğun sağlanması için Kuran-ı Kerim’in kalbi olan Yasin-i şerif okunup ailedeki kimseler için dua edilebilir.

You might be interested:  Ingilizcede Aile Ne Demek?

Eşlerin arasını düzeltmek için hangi sure?

Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm. Bu dua eşler arasındaki soğukluğu ve huzursuzluğu gidermektedir.

Eşler arasında sorunların çözülmesi için hangi dua?

“Bismillahirrahmanirrahim” “Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.” Manası: “Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet.

Eşler arasındaki muhabbeti artırmak için hangi dua okunmalı?

Duha suresi eşler arasındaki muhabbetin artması için ya da küs olan eşlerin barışması için şifa niyetine okunması gereken bir suredir. Her gün 100 kere El-Vedud esmasıyla birlike 21 kere Duha suresini okuyabilirsiniz.

Evdeki huzursuzluk için hangi sure okunur?

Evdeki geçimsizliğin giderilmesi, huzur bulmak için Bakara Suresi okunur.

Evde huzur olması için ne yapmalı?

Huzurlu bir evde mutlaka olması gereken 10 şey

 1. Geniş ve güzel bir bahçe.
 2. Sessiz bir ortam.
 3. 3. Sağlıklı bir izolasyon, sıcak ve ferah mekanlar.
 4. Entelektüel yönlerinizi besleyecek, hobi ve okuma alanları, multimedya odaları
 5. Çocuklar için oyun alanları
 6. Çalışırken sizi yormayacak, kullanışlı bir mutfak.

Evde hangi dualar dinlenmeli?

 • Nas Suresi.
 • Felak Suresi.
 • İhlas Suresi.
 • Kafirun Suresi.
 • İnşirah Suresi.
 • Fetih Suresi.
 • Maun Suresi.
 • Eşimi kendime bağlamak için ne yapmam lazım?

  Sen, eşimin kalbini, ettiğim duaların hürmetiyle ve Ya Vedûd adının hürmeti ile bana geri çevir. Kalp merkezine beni yerleştir. Lütfen eşimi kendime bağlamak için ettiğim bu duanın yüzü suyu hürmetine bana ilk zamanlarda olduğu gibi, sevgi, muhabbet ve aşk beslemesini sağla. Amin.”

  You might be interested:  Aile Durum Bildirimi Formu Nasıl Doldurulur?

  Huzur için hangi tesbih çekilir?

  *’Bir kimse, sıkıntılı zamanında on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm’i okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir.’

  Çevir gel duası nedir?

  Çevirgel duası, halk arasında “döngel duası” olarak bilinir. Daha ziyade giden kişinin geri dönmesi, terk edilen kişiye âşık olması için okunur. Giden kişinin geri dönmesi dışında kaybolan eşyanın bulunması ve istenilen kişinin aşık edilerek, kişiye bağlanması olarak da okunuyor.

  Eşler birbirinden ne kadar ayrı kalırsa nikah düşer?

  Bir karı koca ne kadar zaman ayrı kalırlarsa kalsınlar nikahlarının kendiliğinden düşmesi de söz konusu olmaz. Ayrıca eşine dört ay veya daha fazla yaklaşmamaya yemin edip de (îlâ) yaklaşmamanın dışında uzun süre cinsel ilişkide bulunmamak da nikaha zarar vermez.