Aile Maaş Bordrosu Nasıl Alınır?

Aile çalışanları maaş bordrosu nereden alınır? SGK’ya bağlı olarak çalışan bir kişi aile gelir belgesini iş yerlerinden alabilirler. Kamuda çalışan bir kişi aile gelir belgesini Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından alabilirler. Bunu E-Devlet e- bordro ile alabilirsiniz.
Kimlik No’nuzu ve e-Devlet şifrenizi girin. Sisteme girdikten sonra e-Hizmetler’den ya da arama bölümünden yapacağınız işlemi bulun. e-Bordro sorgulamaları Maliye Bakanlığı hizmetleri arasında yer alıyor. Ardından hizmetin üzerine tıkladığınızda maaş bordronuzun detaylarını görebileceksiniz.

Aile sağlığı çalışanı maaş bordrosu nasıl alınır?

Aile Hekimliği Maaş Bordrosu Sorgulama ekranı yayınlanmıştır. Sorgulama yapmak için http://sbu2.saglik.gov.tr/ahbordro/giris.aspx adresini kullanabilirsiniz.

Özel sektör maaş bordrosu nereden alınır?

Kamu çalışanları maaş bordrolarını Maliye Bakanlığı’nın bağlı kurumlarından edinebilirler. Özel sektör çalışanları ise işyerlerinin muhasebe kısmından bu belgeyi talep edebilirler.

Maaş bordrosu internetten alınır mı?

E Devlet sistemi içerisinde yer alan e bordro uygulaması sayesinde maaş bordroları internet üzerinden sorgulanabilmektedir. Ancak bu hizmetten sadece devlet memurları yararlanabilmektedir. Özel sektörde çalışanlar ve 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamaz.

4d maaş bordrosu nereden alınır?

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi 4/D bendi kapsamında çalışan kamu işçileri, ücret bordrolarını “İşçi e-Bordro” uygulamasında görüntüleyebilirler.

You might be interested:  Yeni Kimlik Aile Sıra No Cilt No Nerede?

Maaş bordrosu imzalatma zorunluluğu var mı?

Ücret bordrolarının temel amacı aylık prim ve hizmet belgelerinde düzenlenmeyen ayrıntıları(Fazla Mesai, hafta tatili, icra kesintisi, agi, gelir vergisi vb.) kamu kurumlarına sunulmak üzere ve ibraz etmek üzere düzenlenmesidir. Bu belge işveren tarafından düzenlenir, imza şartı varsa işçiye imzalatılması zorunludur.

Maaş bordrosunu nereden görebilirim?

E Devlet’e giriş yaptıktan sonra e-hizmetler kısmından Maliye Bakanlığı başlığı altında e- Bordro hizmetini görüntüleyebilir, yıl ve ay seçimi yaparak sorgulama yapılabilir. Maaş bordronuzu yine aynı sayfada yer alan “Yazdır” butonu yardımıyla yazdırabilir.

Özel sektör gelir belgesi nasıl alınır?

Gelir belgesi, kişinin mal varlığını değil aylık olarak kazancını beyan eden bir belgedir. Gelir Belgesi Nereden Alınır? SGK çalışanı olmayan kişiler, gelir belgelerini www.turkiye.gov.tr adresinden alabilmektedir. Burada e-Devlet sistemine bağlı olan bordro sistemi aracılığıyla gelir belgesi rahatlıkla alabilmektedir.

A101 maaş bordrosu nereden alınır?

Sisteme giriş yapıp e-Hizmetler kısmından veya yukarıda bulunan arama bölümünden yararlanmak istediğiniz hizmetin adını girin. e-Bordro yazmanızın ardından bu hizmetin adı karşınıza çıkacaktır. Sonrasında Maliye Bakanlığı e-Bordro Sorgulama hizmetine tıklayın. Açılan ekrandan görüntülemek istediğiniz bordroyu seçin.

Maaş bordrosu örneği nereden alınır?

Maliye Bakanlığı’nın e-Devlet üzerinden kurduğu e-Bordro hizmetiyle beraber oturduğunuz yerden maaş bordronuzu almanız artık mümkündür. T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifrenizle girebileceğiniz bu platformdan ilk işe giriş yılınızdan son çalıştığınız yere kadar tüm maaş bilgilerinizi görebilmeniz mümkündür.

Maaş bordrosu e Devlete ne zaman düşer?

Genel ve özel bütçeli kurumlarda çalışan ve maaşları KBS üzerinden hesaplanan personelin maaş bordroları her ayın 14′ ü sabahından itibaren e-Bordro uygulaması üzerinden alınabilmektedir. Önceki aylara ait maaş bordroları ise her zaman alınabilmektedir.

E-bordro yayınlandı mı?

Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen memur maaşları bordrolarına artık e-devlet üzerinden ulaşmak mümkün. Bu işlemi gerçekleştirmek için T.C kimlik numaranız ve e-devlete giriş için kullandığınız parolanızı bilmeniz yeterli. Normal bordrolarda yer alan tüm bilgilere ulaşabildiğiniz e- bordrolarda T.C.

You might be interested:  Aile Hekimi Katkı Payı Ne Kadar?

Işçi bordrosuna nereden bakılır?

Programa kurallara uygun bir şekilde giriş yapınız. Programa giriş yapmak için öncelikle https://ortakgiris.saglik.gov.tr adresine giderek bu siteye giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra uygulama listenizde bulunan İşçi Bordrosu Sorgulama Uygulaması’ nı seçerek giriş yapabilirsiniz.

Geriye dönük maaş bordrosu nasıl çıkarılır?

Bordro Çıkarma İşlemi

Memurlar bordro sorgulamalarını E devlet üzerinden yapabilir. Sistem üzerinden geçmişe yönelik maaş bilgisi de görüntülenebilir. E Bordro uygulama sayesinde maaş bordroları internet üzerinden sorgulanabilmektedir. Ancak bu hizmetten sadece devlet memurları yararlanır.

Maaş bordrosu hangi durumlarda istenir?

Maaş bordrosu, işverenin işçisine ücret ödeme sorumluluğunu beyan ettiğini ispatlayan bir belge olarak bilinmektedir. Bu sebepten dolayı da bordronun düzenlenebilmesi ve uygulanabilmesi hem işveren için hem de işçi için büyük bir önem teşkil etmektedir.