Aile Odası Ne Demek?

Otellerde bulunan ve genelde ailelerin kullanımı için rezerve edilen, ara kapısı olan ve genelde çift ya da daha fazla bölmeden oluşan oda türüne aile odası denir. Otellede Aile Odası Ne Demek ve Nasıl Oluyor?

Club aile odası ne demek?

Standart oda otel odası olup konforlu ve “Aile odaları hariç” Deniz manzaralıdır. Cllub odası ise otelin bahçe kısmında, ikişer katlı, yerleşimleri farklı farklı yerlerde ( bitişik olmayan) kara manzaralı Standart oda ile aralarında fiyat farkı olan odalarımızdır. Her iki oda tipimizde konforlu ve rahattır.

Suit oda kaç kişilik?

Türkiye’de suit odalarda genelde 2 odanın da içerisinde yatak olsa da yurtdışı ve TR’de üst segment otellerde giriş odası oturma salonu tarzında tasarlanır. Suit odaları genelde 5 ve üstü nüfuslu aileler tercih eder.

Oda tipleri nelerdir?

Otellerde oda türleri

 • Tek kişilik oda (Single Room – SGL) – tek kişilik yatak.
 • Standart iki yataklı oda (Twin for Sole Use)- iki yataklı bir kişilik oda.
 • İki kişilik oda (Twin Room)- iki kişilik oda.
 • Standart çift kişilik oda (Double Room – DBL)- çift kişilik, çift yatak.
 • King oda ne demek?

  Otellerdeki en lüks, geniş ve pahalı odalar kral dairesi ya da suit oda olarak tanımlanır.

  You might be interested:  Aile Içi Şiddette Nereye Başvurulur?

  Suit odası ne demek?

  Konaklanacak oda çeşitlerinden biri olan İstanbul süit oda çeşitleri; içerisinde bir yatak odası ve oturma alanına sahip olan otel odası çeşitleridir. İçerisinde banyo ve tuvalet bulunan süit odaların, geniş ve ferah olma özelliği kalabalık gruplar ve aileler tarafından sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır.

  Club Superior oda ne demek?

  Club Superior Oda, 1 yatak odası ve 1 oturma grubu ile 2 ayrı odadan oluşmaktadır. Havuza açılan odalarda şenlonga dahi ihtiyacınız olmayacak. Havuz ve deniz manzarasının keyfini çıkaracağınız odanın büyük bir terası bulunmaktadır.

  Suit odada mutfak olur mu?

  Dilerseniz yatağınızda dinlenebilir, istediğinizde koltuğa geçip tv izleyebilir ya da mutfakta kendiniz veya aileniz için bir şeyler hazırlayabilir ve yiyebilirsiniz. Otellerde bulunan suit odaların pek çoğu özel tasarıma sahiptir.

  Suit oda kaç m2?

  Suit odalar, bir adedi oturma bölümü olmak üzere doğal aydınlatmaları bulunan en az iki bölümden oluşur. Büyüklüğü banyo dahil kırk metrekareye kadar olan suitler üç yataklı, kırk metrekareden büyük suitler dört yataklı olarak kabul edilir.

  Yarı suit oda ne demek?

  Oda Tek Kişi veya Aile/Arkadaş olarak 2 kişi kullanılabilir. Hizmet Fiyatları Kişi başı fiyatlardır. Aynı odada kalacak 2 Kişi için %20 indirim uygulanır.

  3 kişilik oda nedir?

  Triple Room: Otel odasının üç kişinin konaklayabileceği anlamına gelmektedir. Bu oda tipinde; bir tane 2 kişilik yatak ve bir tane de tek kişilik yatak olabilir. Ya da herkes için 3 ayrı tek kişilik yatak olabilir.

  4 kişilik oda ne demek?

  Quadruple Room – Quad Room Nedir?: 4 kişilik otel odalardır. İki tane 2 kişilik yatak varsa Qadruple Room, dört kişi, için de 4 ayrı yatak varsa Quad Room olarak adlandırılır.

  Oda tipi ne demek?

  STD Yatak: Tanımlanan oda tipinde bulunan toplam standart yatak sayısının belirtildiği alandır. Extra Yatak: Tanımlanan oda tipinde eklenebilecek muhtemel extra yatak sayısının belirtildiği alandır. Yetişkin: Tanımlanan oda tipinde en fazla konaklayabilecek yetişkin sayısının belirtildiği alandır.

  You might be interested:  Aile Hekimi Ne Demek?

  Paylaşımlı oda ne demek?

  Paylaşımlı oda; bir otel, motel, hostel, öğretmenevi v.b. konaklama merkezinde bulunan, birbirini tanımayan birden fazla kişinin aynı odayı paylaşarak barındıkları oda tipine verilen isimdir.

  French bed oda ne demek?

  standart olarak iki kişilikyataklardan daha buyuk yataklara verilen isim. hatta bazı otellerde tek kişilik, iki kişilik ve french bed diye de ayırırlar. otel odasında tek başına kalıyorsan yayıla yayıla yatabileceğin tombik yumuşak keyif kaynağı. double bed olarak da bilinen yatak türü.

  Otelde ikiz yatak ne demek?

  bugüne kadar hangi otele (dünyanın her yerinde) twin bed oda istiyorum desem, iki ayrı yataklı oda anladı. double dan farkı iki kişi için farklı yataklar olması. double dediğinizde iki kişilik tek yatak olarak anlaşılıyor. yada ben anlıyorum. yada biz yanlış bildik bu kadar senedir. amk.