Aile Oteli Ne Demek?

Aile Oteli Nedir? Aile oteli; ailelerin beklentilerine göre tasarlanmış, gönül rahatlığı ile tatil yaptıkları konsept otellerdir. Ailelerin rahatlığı için her detay düşünülmüştür.
En basit tanımı ile aile oteli, bir ailenin bir arada keyifli, konforlu ve güvenli bir tatil geçirebileceği, mutfağından eğlence seçeneklerine, odalarından özel hizmetlerine pek çok düzenlemesini aile halinde kalan misafirlerini ön plana alarak düzenlemiş oteller için kullanılan bir terimdir.

Otellerde aile odası ne demek?

Otellerde bulunan ve genelde ailelerin kullanımı için rezerve edilen, ara kapısı olan ve genelde çift ya da daha fazla bölmeden oluşan oda türüne aile odası denir.

Aile dostu otel ne demek?

Bu türden otellerde, çocuklu ailelerin en çok önem verdiği konular olan güvenlik, odalarda çocuk yatağı bulunması, restoranda çocuk menülerinin olması, aile odalarının varlığı, hijyen, çocuk havuzu bulunması gibi noktalar düşünülmüştür.

Single otel ne demek?

Single Room ya da Single Bed: Single room ya da single bed olarak tanımlanan bu oda tipi, bir kişinin kalabileceği oda demektir. Odada tek kişilik yatak ya da çift kişilik bir yatak bulunabilir. Single bed kavramı ise tek kişinin kalabileceği odada tek kişilik yatak olduğu anlamına gelir.

You might be interested:  E Devletten Aile Tablosu Nasıl Çıkar?

Çocuksuz otellere ne denir?

Yetişkin oteli (aynı zamanda 18 otelleri şeklinde de geçer); kendileri çocuksuz seyahat ederken, başkalarına ait çoluk çocuğun gürültüsüne de maruz kalmak istemeyen, koşuşturmacadan uzak, kafa dinleyebilecekleri bir ortamda tatil yapmak isteyen yetişkinlerin zevklerine ve beklentilerine uygun şekilde tasarlanmış ve bu

Standart oda ile aile odası arasındaki fark nedir?

Standart süitler bahçe katı,balkonsuzdur. aile süitleri orta ve üst katlarda bulunur.

Oda tipleri nelerdir?

Otellerde oda türleri

 • Tek kişilik oda (Single Room – SGL) – tek kişilik yatak.
 • Standart iki yataklı oda (Twin for Sole Use)- iki yataklı bir kişilik oda.
 • İki kişilik oda (Twin Room)- iki kişilik oda.
 • Standart çift kişilik oda (Double Room – DBL)- çift kişilik, çift yatak.
 • Çocuklarla hangi otele gidilir?

  Çocukla gidilecek en güzel 11 otel

  1. 1 – Yonca Lodge. Çocukla gitmek için daha güzel bir yer düşünemiyorum.
  2. 2 – Golden Key Hisarönü
  3. 3 – Amazon.
  4. 4 – Alaçatı Alura.
  5. 5 – Assos Barbarossa.
  6. 6 – Club Hotel Kanara.
  7. 7 – Orhaniye İncir.
  8. 8 – Vira Demir.

  Otellerde Türk gecesi hangi gün?

  ANTALYA – Otellerde cuma günleri yabancı turistler için düzenlenen ‘Türk Geceleri’nde sunulan Türkiye’nin 81 ilinin özel lezzetleri Türk mutfak kültürünü tanıtıyor. Manavgat’ta konaklama tesislerinin cuma günleri davulla zurna ile açtıklari Türk Gecesi’nde yöresel halk oyunları, yöresel türtküler söyleniyor.

  Yarım pansiyon ne demek?

  Yarım pansiyon, otel fiyatına kahvaltı ve akşam yemeği ücretlerinin de dahil edildiği konsept. Yarım pansiyon hizmet veren otellerde kahvaltı ve akşam yemeği dışında oteldeki tüm yiyecekler ve içecekler için ekstra ücret alınır.

  2 erkek tatile nereye gidilir?

  Yurt İçinde Erkek Erkeğe Tatile Gidilebilecek 7 Yer

  1. 1 – Olimpos.
  2. 2 – Kaş
  3. 3 – Çeşme.
  4. 4 – Kaz Dağları
  5. 5 – Sapanca.
  6. 6 – Uludağ
  7. 7 – Yedigöller.
  You might be interested:  Hayat Eve Sığar Aile Takibi Nasıl Yapılır?

  Otellerde tek bay kabul ediyor ne demek?

  Aile dostu, bebek dostu ve çocuk dostu gibi birçok konsepte sahip otel misafirleri için en iyi hizmeti sunmaya çalışırken bazı tesisler tek bay rezervasyonlarını kabul etmeyebilmektedirler. Tek bay konaklamaları için tek kişilik rezervasyonları kabul eden otellere tek bay kabul eden oteller denilmektedir.

  Alkolsüz her şey dahil ne demek?

  Alkolsüz Herşey Dahil konsepti yemeklerin, yerli alkolsüz içeceklerin sınırsız olarak tüketilebilmesini kapsar. Bazı içecekler, odaya yiyecek ve içecek servisi, a’la carte restoran hizmetleri – Alkolsüz Herşey Dahil konsepti kapsamı dışında kalmakta, ücrete tabi tutulmaktadır.

  +16 Otel ne anlama geliyor?

  +16 oteller olarak da bilinen yetişkin oteller arasında ultra her şey dahil, yarım pansiyon, tam pansiyon ya da oda kahvaltı gibi seçenekler yer alıyor.

  +16 Yaş konsepti nedir?

  Side’de başlatılan +18 uygulaması büyük rağbet görünce, bölgede +16 ve +13 gibi yeni konseptler de oluştu. Daha romantik, çocuk gürültüsünden uzak, sessiz tatil tercih edenler için +16 ve +18 otellerindeki odalar, balayı çiftlerine hazırlanan odalara benzer şekilde süsleniyor.

  Club Otel ne demek?

  Standart oda otel odası olup konforlu ve “Aile odaları hariç” Deniz manzaralıdır. Cllub odası ise otelin bahçe kısmında, ikişer katlı, yerleşimleri farklı farklı yerlerde ( bitişik olmayan) kara manzaralı Standart oda ile aralarında fiyat farkı olan odalarımızdır.