Aile Serefi Filmi Ne Zaman Cekildi?

Münir Özkul ve Adile Naşit’in başrolde yer aldığı Yeşilçam’ın öne çıkan eserlerinden Aile Şerefi filmi, 1976 yılında izleyici karşısına çıktı. Filmde, Rıza’nın en küçük oğluna araba çarpması ile başlayan olaylar anlatılıyor.

Kim bu aile nerede çekildi?

Usta isimleri buluşturan 1975 yapımı Bizim Aile filminin çekimleri İstanbul’da gerçekleşti. Çekimlerin yapıldığı ev ise Üsküdar Altunizade’de Kısıklı Caddesi üzerinde bulunan Kedili Köşk olarak biliniyor.

Aile Şerefi Fehmi kim?

Aile Şerefi filminin belirli sahneleri Kumburgaz’da, belirli sahneleri ise Kadıköy’de çekilmiştir. Filmin bazı sahneleri ise Kısıklı ve Bulgurlu’da yer almaktadır.

Oyuncu Rol
Muhip Arcıman Fehmi Bey
Ahmet Sezerel Murat (Genç)
Yücel Dağdeviren Murat (Çocuk)
Cengiz Nezir Mustafa

Aile Şerefi Selim kimdir?

94 dk. Aile Şerefi; 1976, Türkiye yapımı dram filmi. Senaryosunu Sadık Şendil, Suphi Tekniker ve Orhan Aksoy’un yazdığı, yapımcılığını Ertem Eğilmez ile Nahit Ataman’ın üstlendiği filmi Orhan Aksoy yönetti.

Oyuncular.

Oyuncu Rol
Mahmut Hekimoğlu Selim
Mahmut Cevher Hasan
Ayşen Gruda Ayşe
Eriş Akman Oktay

Aile Hükümeti dizisi nerede çekildi?

Yönetmeliğini Burak Demirdelen, senaristliğini ise Seçil Çömlekçi’nin üstlendiği Aile Hükümeti filminin çekimleri Çanakkale Assos’ta gerçekleştirildi.

Altunizade kedili köşk nerede?

Filmin çekildiği ev, Üsküdar Altunizade’de Kısıklı Caddesi üzerinde bulunan Kedili Köşk. Burası şu an bir güzellik ve estetik merkezi olarak işletiliyor.

Aile Şerefi Oktay kimdir?

Aile Şerefi’nin Oktay karakterine hayat veren başarılı oyuncu Eriş Akman.

Canım Kardeşim Film Müziği Kime Ait?

Müzik. Filmin müziklerini Cahit Oben yapmıştır. Canım Kardeşim müziğiyle o sene Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Film Müziği Ödülü dalında ödül alır.

You might be interested:  Okul Aile Birliği Toplantıları Ne Zaman Yapılır?

Aile Şerefi Oktay’ın babası kim?

Bunlar Babadan Oğula Nesil Herhalde: Aile Şerefi Oktay’ın Babası Fehmi Bey | ListeList.com.