Aile Sosyal Politikalar Bakanı Kim?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 1972’de Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Kadirli’de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Yanık, 1995’te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1996’da, İstanbul Barosu’ndan avukatlık ruhsatını alarak mesleğe başladı.

Aile Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık kimdir?

Derya Yanık 30 Mayıs 1972 yılında o dönem Adana, bugün Osmaniye sınırları içerisinde olan Kadirli ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini aynı ilçede, lise eğitimini ise Adana Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1995’te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans derecesi ile mezun oldu.

Mustafa varank kimdir nerelidir?

İlk yılları ve eğitimi. Mustafa Varank 1976 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. İlköğrenimini İstanbul’daki Yedikule İlkokulu’nda, lise eğitimini ise İstanbul İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünden mezun oldu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı kim ve nereli?

Zehra Zümrüt Selçuk, 1979 yılında Ordu’da doğdu. İlk ve ortaöğretimi süresince okula sırasıyla İzmir, Siirt ve Giresun illerinde devam ettikten sonra, 1996 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesinden mezun oldu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ne iş yapar?

Ailenin bütünlüğünü korumak, parçalanmış ailelerin korunmaya, yardıma ve bakıma muhtaç fertleriyle çocuklarına her türlü maddî, manevî ve sosyal destek sağlamak; bu amaçla gerekli planlamaları yapmak, eğitim faaliyetlerinde bulunmak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kimdir 2021?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK 106. Dönem Kaymakamlık Kursunda Tecrübe Paylaşımında Bulundu.