Aile Üyelerine Hes Kodu Nasıl Alınır?

HES kodu ayrıca SMS yöntemiyle de alınabilecek. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılacak ve 2023’e SMS olarak atılabilecek.
HES Kodu Nasıl Alınır?

  1. 1- ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden, ‘HES Kodu İşlemleri’ bölümüne girilir. ‘HES Kodu Oluştur’ butonuna tıklanır.
  2. 2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C.
  3. Örnek; HES 12345678901 1234 17.
  4. 3- e-Devlet sistemi üzerinden de HES kodunuzu alabilirsiniz.

Aile için HES kodu nasıl alınır?

SMS ile süresiz HES kodu alabilmek için 2023’e göndereceğiniz SMS şu şekilde olmalı: HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresiz (gün sayısı olarak 365) yazılır.

E devlet şifresi olmayan HES kodu nasıl alınır?

SMS yöntemi ile HES kodu alma

HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

You might be interested:  Aile Durum Bildirimi Ne Işe Yarar?

Yurt dışından gelenler için HES kodu nasıl alınır?

T.C. kimlik numarası bulunmayan yabancı yolcular pasaport bilgileri ile HES kodu alabilmektedir. HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS atarak HES kodu alınabilmektedir.

Var olan HES kodumu nasıl öğrenebilirim?

2023 kısa mesaj numarasına, aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; HES, TC. KİMLİK NO, GEÇİCİ KİMLİK BELGE NO SON 4 HANE, GEÇERLİLİK SÜRESİ(GÜN) yazıp SMS göndermeniz durumunda HES kodunuzu alabilirsiniz.

Çoçuklar için HES kodu gerekir mi?

sorusunun yanıtı çocukları okula başlayan veliler tarafından araştırılıyor. Okul için HES kodu almanın zorunlu olması sonrası Koronavirüs salgınının okullarda yayılmasının önüne geçilecek. Yüz Yüze Eğitimde Öğrenciler HES Kodu olmadan okula alınmayacak.

Kıbrıs HES kodu nasıl alınır?

Türkiye Cumhuriyeti yabancı kimliğine sahip (yabancı kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan) kişiler ise; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; Yabancı kimlik numarası, doğum yılı ve HES kodunun geçerli olması gereken gün sayısını yazıp 2023’e SMS yollayarak alabilirler.

Almanyada HES kodu nasıl alınır?

Ayrıca yurt içi GSM operatörüne ait numarası bulunmayan yabancı kişiler için pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum Yılı, Soyadı yazarak +90 555 944 3821’e SMS göndererek HES kodu alınabilir.

T.C. Kimlik ile HES kodu nasıl alınır?

SMS ile;

  1. HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C.
  2. Mavi Kartlı veya TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. kimlik numarası, doğum yılı ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek,
  3. T.C.
You might be interested:  Aile Tanışmada Erkek Tarafı Ne Getirir?

HES kodu cep telefonuna nasıl indirilir?

Hes Kodunu, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES Kodu İşlemleri bölümüne dokunup, Yeni Kod Ekle seçeneği üzerinden süresiz veya tarih seçimi sağlayarak alabilirsiniz. 1 Play Store uygulamasına dokunun. 2 Arama bölümüne Hayat Eve Sığar yazarak, arama butonuna dokunun. 3 Yükle butonuna dokunun.

Yabancı turistler için HES kodu gerekir mi?

Düzenlemeye göre Türk vatandaşlığına sahip olan yabancıların veya Türkiye’de bulunan geçici vizeye sahip yabancı turistlerin de tıpkı diğer Türk vatandaşları gibi gereken durumlarda HES (Hayat Eve Sığar) Kodu kullanmaları zorunlu.

Yabancılar HES kodu almak zorunda mı?

Türkiye’de yaşayan geçici vizeye sahip olan yabancılar veya Türk vatandaşlığına sahip olan yabancıların HES kodu alması zorunludur. Türk vatandaşlarında olduğu gibi yabancıların da “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması veya diğer birçok yöntem ile kolay ve basit bir şekilde HES kodu almaları mümkündür.

HES kodu PDF olarak nasıl alınır?

Bunun için: HES yazıp aralarda boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik No, T.C. Kimlik Seri No’nun son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı) yazarak 2023’e SMS gönderebilirsiniz. E-Devlet üzerinden ise https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi- hes-kodu-uretme-ve-listeleme bu link üzerinden HES kodu alabilirsiniz.

HES kodumu unuttum ne yapmam lazım?

HES kodunu e-Devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz. HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

Kartıma HES kodu olup olmadığı nasıl anlaşılır?

HES kodunu e-Devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz.