Almanya Aile Birlesimi Vizesi Ne Kadar Sürer?

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır? Almanya aile birleşimi vizesi için başvuran kişilerin belge durumuna göre onaylanma süresi değişkenlik gösterebilir. Genel olarak belirtilen süre 3 aydır ancak bu durum bazı durumlarda daha uzun ya da daha kısa olabilir.
Konsolosluğun yoğunluğuna göre Almanya aile birleşimi vize başvurusu sonuçlanma süresi 1 ay ile 3 ay arasında değişir. Konsolosluğun ek evrak talep etmesi ya da beklenmedik gecikmeler sebebiyle bu süre daha da uzayabilmektedir.

Almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021?

Almanya Federal Cumhuriyetine yapacağınız Aile Birleşimi müracaatlarının yaklaşık çıkış süresi 3 ay sürmektedir. Bu süre sizin durumunuza göre uzayıp kısalabilmektedir. Yaptığınız başvuruları 3 ay sonrasında sorgulayabilmek mümkündür.

Aile birleşimi vizesi kac gunde gelir?

Aile birleşimi başvurularının sonuçlanma süreci genellikle ülkeden ülkeye değişmektedir. Ancak ortalama 45 gün içerisinde sonuçlandığını söyleyebiliriz.

Almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2022?

Aile birleşimi kaç günde çıkar? konusunda, 3 ay süre belirtilmiştir. Eşin Almanya vatandaşı olması halinde veya tüm koşulların uygun olması halinde 1 aylık süre içinde de çıkabilir.

You might be interested:  Öğretmenlerin Aile Yardımı Ne Kadar?

Eşimi Almanyaya nasıl getirebilirim 2021?

Almanya aile birleşimi gerekli evraklar konusunda kişilerden şu belgeler talep edilmektedir:

  1. Pasaport.
  2. Nüfus kağıdı fotokopisi.
  3. Tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği.
  4. Güncel sabıka kaydı
  5. Biyometrik fotoğraf.
  6. Banka hesap dökümleri, maaş bordrosu.
  7. Almanya vize başvuru formu.
  8. Evlilik belgesi (evlilik cüzdanı)

Almanya aile birleşimi vizesi kimlere verilir?

Alman vatandaşları veya ikamet ya da yerleşme iznine sahip olan, AB ülkelerinin vatandaşı olmayan kişiler, aile bireylerini Almanya’ya getirebilirler. Buna „Familiennachzug“ („aile birleşimi“) adı verilir.

Almanya’ya vize ne kadar sürede çıkar?

Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

Almanyadan Türkiyeye davetiye kaç günde gelir?

Almanya Ziyaret Vizesi Başvuruları Kaç Günde Çıkar? Almanya’dan gelen istek yazısı ile aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapan vatandaşlarımızın vize başvuruları 15-25 iş günü arasında sonuçlanacaktır. Bu süre ön görülen sürelerdir.

Vizenin kabul edildiğini nasıl anlarım?

Konsolosluklar tarafından resmi olarak yetki verilmiş kuruluşların internet sitelerinden vize sorgusu yapmak mümkündür. Pasaport numarası ve barkod numarası gibi bilgileri girerek kısa süre içerisinde vize sorgulama işlemi tamamlanmaktadır.

Multi vize ne anlama geliyor?

Çok girişli vize hamiline, seyahat edilecek ülkeye birden fazla giriş çıkış yapmaya izin veren bir vize türüdür. Multi vize, seyahat amacına göre bazen belirli sayıda ziyaret izni verirken, genellikle vize süresi bitimine kadar sınırsız giriş çıkış hakkı tanımaktadır.

Almanya vizesi ne kadar 2022?

Almanya Vize Ücretleri

Vize Türü Vize Harç Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vize 60 EUR 130 EUR
Ticari Vize 60 EUR 130 EUR
Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi 60 EUR 130 EUR
Transit Vize 60 EUR 130 EUR
You might be interested:  Aile Dizimi Nasıl Yapılır?

Schengen vize nasıl alınır 2022?

Bunlar; Giriş yapacağınız sadece bir Schengen Ülkesi var ise, o ülkenin ilgili konsolosluğundan başvuru yapmanız gerekmektedir. Giriş yapacağınız ülke sayısı 2 veya daha fazla ise seyahat planınızda çoğunluğunda ikamet edeceğiniz Schengen ülkesinin konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir.

Vize başvuru sonucu ne zaman belli olur?

Vize başvurusunun sonuçlanma süresi genellikle 3-15 iş günü içerisindedir. Fakat ülkelere ve kurumların yoğunluğuna bağlı olarak sürelerde farklılık olabilir. Bu nedenle başvuruların geciktirilmemesi önem taşımaktadır. Talep edilen vize türüne bağlı olarak vize başvurusu sonuç süreleri farklı olmaktadır.

Almanya’daki eşimin yanına nasıl gidebilirim?

Almanya’da yaşayan, Türkiye’de evlenen birinin eşini Almanya’ya getirebilmesi için öncelikle Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan Alman Başkonsolosluklarından birinin vize bölümüne başvuru yapması gerekiyor. Başvuru için gereken belgelerle ilgili bilgi, Alman Başkonsolosluklarının internet sayfalarında bulunabilir.

Almanyada oturum almak için kaç yıl evli kalmak gerekiyor 2021?

Evlilik Birliği Sebebiyle Almanya Oturum İzni

Eşten bağımsız oturma izni; evliliğe bağlı oturma izni evliliğin son bulmasıyla biter. Eşten bağımsız oturma izni en az 3 yıllık yasal evlilik süresinden sonra talep edilebilir.

Eşim Alman vatandaşı ben nasıl giderim?

Alman vatandaşı olan birinin eşi, oturma iznine aşağıda belirtilen şartları yerine getirdiği takdirde sahip olabilir: Geçerli bir evliliğin olması gerekir: İki kişi eğer evlenmiş ise ve evlilik cüzdanı ibraz ediyorlar ise evli kabul edilmektedirler. Almanya’da evlenmek için vize almakta mümkündür.