Almanya Aile Birleşimi Vizesi Randevu Nasıl Alınır?

Almanya aile birleşimi vize randevusu, yetkili kurum olan İdata’nın ulusal randevu sistemi üzerinden alınmakta ve ilgili Almanya dış temsilciliğinde gerçekleştirilmektedir. VFS Global ve başka aracı kurumlar üzerinden Almanya aile birleşimi için vize randevusu alınamamaktadır.
Aile birleştirme randevuları nationalvisagermany.idata.com.tr adresinden ‘kredi kartı ile’ seçilerek rezerve edilebilir ve ödenebilir. Diğer tüm durumlarda, lütfen telefon numarası (0850 460 8493) üzerinden çağrı merkezi aracılığıyla randevu alma seçeneğini kullanmaya devam edin.

Almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021?

Almanya Federal Cumhuriyetine yapacağınız Aile Birleşimi müracaatlarının yaklaşık çıkış süresi 3 ay sürmektedir. Bu süre sizin durumunuza göre uzayıp kısalabilmektedir. Yaptığınız başvuruları 3 ay sonrasında sorgulayabilmek mümkündür.

Almanya aile birleşimi vizesi nereden alınır?

Almanya aile birleşimi vizesi ulusal (D tipi) vize kategorisine girmektedir. Bu tip uzun süreli vizeler için başvurular doğrudan Almanya Konsolosluğu’na veya Almanya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Aile birleşimi vizesine başvuruyaparken Almanya Federal Cumhuriyeti yetkililerince belirlenen evraklar ibraz edilmelidir.

Almanya ulusal vize randevusu kaç gün sonraya veriliyor?

Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

You might be interested:  Büyük Aile Çiftliği Trt Belgesel Hangi Günler?

Aile birleşimi için nereye başvurulur?

Almanya aile birleşimi vizesi ulusal (D tipi) yani uzun süreli vize kategorisine girdiği için başvurular doğrudan Almanya Konsolosluğu’na veya Almanya Büyükelçiliği’ne yapılıyor. Aile birleşimi vizesine başvuru yaparken Almanya Federal Cumhuriyeti yetkililerince belirlenen evrakları teslim etmeniz gerekiyor.

Aile birleşimi vizesi kac gunde gelir?

Aile birleşimi başvurularının sonuçlanma süreci genellikle ülkeden ülkeye değişmektedir. Ancak ortalama 45 gün içerisinde sonuçlandığını söyleyebiliriz.

Almanya aile birleşimi vizesi ne kadar sürüyor?

Her bir başvuru kendi durumuna göre değerlendirilir ve bu nedenle uzun vadeli (Ulusal – D Tipi) vizeler için özel bir işlem süresi yoktur. Konsolosluğun yoğunluğuna göre Almanya aile birleşimi vize başvurusu sonuçlanma süresi 1 ay ile 3 ay arasında değişir.

Almanya aile birleşimi sınavı nerede yapılıyor?

Sınava Almanya veya başka bir ülkedeki Goethe-Institut’larda ya da sınav partnerlerimizin birinin bünyesinde girebilirsiniz.

Almanya aile birleşimi için ne gerekli?

Aile birleşimi başvurusu için teslim edilmesi gereken evraklar nelerdir?

 • Büyükelçilikten alınan randevu ile ilgili e-posta onayı
 • Başvuracak aile üyeleri için vize başvuruları
 • Nüfus kayıt örneği (bu belge ülkenizde mevcutsa)
 • Tüm aile bireylerinin doğum belgeleri.
 • Evlilik cüzdanınız.
 • Almanya oturum izninizin bir kopyası
 • Almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2022?

  Aile birleşimi kaç günde çıkar? konusunda, 3 ay süre belirtilmiştir. Eşin Almanya vatandaşı olması halinde veya tüm koşulların uygun olması halinde 1 aylık süre içinde de çıkabilir.

  iDATA randevu kac günde gelir?

  Randevu tarihiniz yer aldığı mail sizinle randevunuza 10-15 gün kala paylaşılacaktır. Randevunuz vize tipinize göre Elçilik/Başkonsolosluklar ya da iDATA ofislerinden kabul edilecektir.

  Almanya vizesi ne kadar sürede çıkar?

  Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Vize başvuruları genellikle başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra 5 gün içinde sonuçlanmaktadır. T.C. vatandaşlarının dışında diğer ülke vatandaşlarının işlemleri ise en geç 15 gün içinde tamamlanmaktadır.

  You might be interested:  Aile Şirketi Yeni Sezon Ne Zaman?

  Almanya vize başvurusu kaç gün önceden yapılmalı?

  Seyahat başlangıç tarihinizden uygun bir süre önce, en az 15 gün, başvuru yapmanızı öneririz. Schengen vize kararının verilmesi için yaklaşık 4-5 iş günü gerekmektedir ama başvuru sahibinin uyruğu, Başkonsolosluğun iş yoğunluğu ve istenen vizenin türüne göre işlem sürelerinde değişiklik olabilir.

  Eşimi Almanyaya nasıl getirebilirim 2021?

  Almanya aile birleşimi gerekli evraklar konusunda kişilerden şu belgeler talep edilmektedir:

  1. Pasaport.
  2. Nüfus kağıdı fotokopisi.
  3. Tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği.
  4. Güncel sabıka kaydı
  5. Biyometrik fotoğraf.
  6. Banka hesap dökümleri, maaş bordrosu.
  7. Almanya vize başvuru formu.
  8. Evlilik belgesi (evlilik cüzdanı)

  Almanya aile birleşimi kimlere verilir?

  Alman vatandaşları veya ikamet ya da yerleşme iznine sahip olan, AB ülkelerinin vatandaşı olmayan kişiler, aile bireylerini Almanya’ya getirebilirler. Buna „Familiennachzug“ („aile birleşimi“) adı verilir.