Askerlik Aile Maaşı Nasıl Alınır?

Asker ailesi maaşlarının ödendiği noktalar, PTT kişisel hesaplarıdır. PTT üzerinden kişilerin adına yatırılan asker yardımları, PTT internet bankacılığı, PTT bankamatikleri ve PTT şubeleri üzerinden çekilmektedir.
Başvurular resmi olarak ikamet edilen yerdeki Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarına yapılır. Başvuru yapan kişinin daha önce Vakfımızda kaydı bulunmuyor ise Vakfımız tarafından istenen ‘Hane Başvuru Kayıt Formu’, ‘Sorgu Dilekçesi’ ve ‘MAAY Sözleşmesi’ formlarını doldurarak teslim edilmesi yeterlidir.

Asker annesi maaşı ne kadar 2021?

Aylık 275 TL olmak üzere 2 ayda bir 550 TL’lik düzenli ödeme hak sahibi vatandaşlarımızın PTT’deki hesaplarına yatırılmaktadır. Soru 6: Muhtaç Asker Ailesi Yardımı kapsamında ne kadar süre ödeme alabilirim? Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı askerlik süresince devam etmekte olup en fazla on iki ay sürmektedir.

Asker annesine para veriliyor mu?

Askerlik maaşı başvurusunda asker ailesine para yardımı yapılabilmesi için, askere giden şahısın medeni durumuna bakılır. Eğer bekarsa önce anneye asker maaşı verilir. Annesi hayatta değilse babasına ödeme yapılır. Eğer şahıs evliyse resmi nikahlı eşine ödeme yapılmaktadır.

Asker aile yardımı ne kadar 2022?

Muhtaç asker ailesini para yardım tutarı, aylık minimum 275 TL’dir. Devlet her iki ayda bir yardım alan ailelerin PTT’de otomatik şekilde açılan hesaplarına en az 550 TL para yatırır. Diğer yandan askerin bulunduğu ilin zorluk derecesine ve ailenin muhtaçlık oranına bağlı maaş artış gösterir.

You might be interested:  Aile Ağacı Nasıl Yapılır?

Askere giden eşe maaş ne kadar?

Devlet zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların ailelerine düzenli nakit yardımı yapıyor. Buna, ‘Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı’ deniyor. Ödeme 2 ayda bir yapılıyor, aylık 400 lira olmak üzere 2 ayda toplam 800 lira şeklinde PTT’ye yatırılıyor.

Asker Ailesi Yardımı kaç ay veriliyor?

Asker ailesine devlet desteği: 800 TL aileye, 300 TL askere anında veriliyor. Buna, ‘Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı’ deniyor. Ödeme 2 ayda bir yapılıyor, aylık 400 lira olmak üzere 2 ayda toplam 800 lira şeklinde PTT’ye yatırılıyor. Bu yardım en çok 12 ay yapılıyor.

Asker ailesi yardımı ne zaman kesilir?

Bu yardım askerin hizmete alındığı tarihten başlar, terhisini takip eden 15 günün hitamında sona erer. Kanuni sebep ve salahiyete müstenit olmaksızın vazifesinden ayrılmış olanların ailelerine yapılmakta olan yardım, resmi ıttıla tarihinden itibaren, iltihakında tekrar devam olunmak üzere derhal kesilir.

2020 er maaşı ne kadar?

Buna göre ; Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkâri, Van, Ağrı ve Iğdır hudut birliklerinde askerliğini sürdüren vatandaşlar 1.216,00 TL asker harçlığı almaktadır. Doğu bölgesinde askerlik görevini yapanlar ise 2.640,00 TL maaş almaktadır.

Asker parası ne kadar 2022?

Bedelli askerlik ücreti 2022 yılının ilk 6 aylık döneminde ücretinin 56 bin 500 lira olarak açıklandı.

Askerlik yardım parası ne zaman ödenecek?

Muhtaç asker ailesi yardımı parası ne zaman yatar? Muhtaç asker ailesi yardımını alacak vatandaşların ödemeleri, yılın çift ayları olan; Şubat, Nisan, Haziran, Ağustos, Ekim ve Aralık aylarında yapılmaktadır. Ödemeler, takvime bağlı ve periyodik olarak ilgili ödeme aylarının 24’ü ile 28’i arasında yapılmaktadır.

Asker aylığı ne kadar 2022?

Askerliğini er olarak yapan askerlere verilen para doğu ve ya Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen bölgeler dışında yapanlar için 2022 yılında 190,00 TL’dir. Doğuda er maaşı tutarı aşağıda ayrı başlıkta verilmiştir.

You might be interested:  Aile Hekimi Ek Ödeme Ne Zaman?

Askerlik yapanlar ne kadar maaş alıyor?

Normal 6 aylık askerlik görevini tamamlayanlar, görevlerini 6 ay daha uzatırlarsa bu yıl toplamda en az 25 bin 524 lira ödeme alabilecek. Sınır bölgelerinde görev yapanlarda bu tutar, en az 36 bin 264 liraya çıkıyor. Ayrıca sigorta primini de devlet karşılıyor.