Avusturya Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar?

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021? Başvuru sahibinin durumuna ve hazırlanan evraklarda eksiklik olup olmamasına göre değişkenlik gösterse de Avusturya aile birleşimi vizesinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 6 aydır.

Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2022?

Aile birleşimi vizesi bir ay kadar sürede hazırlanır, 2 hafta içerisinde de çıkar. Başvuru için Avusturya tarafından istenen evraklar hazırlanmalı ve teslim edilmelidir. Duruma göre evraklarda değişiklik, ek evrak isteme, sürenin uzaması gibi durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

Aile birleşimi vizesi ne kadar sürede çıkar?

Her bir başvuru kendi durumuna göre değerlendirilir ve bu nedenle uzun vadeli (Ulusal – D Tipi) vizeler için özel bir işlem süresi yoktur. Konsolosluğun yoğunluğuna göre Almanya aile birleşimi vize başvurusu sonuçlanma süresi 1 ay ile 3 ay arasında değişir.

Avusturya onaylanmış vize kaç günde çıkar?

Avusturya Schengen vizesi kapsamındaki başvurular 14 günde sonuçlanmaktadır. Avusturya D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 8 haftada sonuçlanmaktadır.

Avusturya vizesi ne kadar sürede çıkar?

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Avusturya Konsolosluğu, Avusturya vize başvurularını eksiksiz evrak, doğru prosedür ile ortalama 15 ila 20 iş günü içinde sonuçlandırmaktadır.

You might be interested:  Camdaki Kiz Gercekte Hangi Aile?

Türkiyeden esimi nasil getirebilirim Avusturya’ya?

Avusturya Aile Birleşimi için gereken evraklar

  1. Avusturya aile birleşimi başvuru formu.
  2. Formda kullanılmak üzere bir adet biyometrik fotoğraf.
  3. Pasaportun fotokopisi.
  4. İkametgâh belgesi.
  5. Nüfus Cüzdanı sureti.
  6. Uluslararası doğum kayıt örneği.
  7. Sabıka Kaydı (1 aydan eski olmanalıdır ve 13 yasından büyükler için geçerlidir)

Avusturya aile birleşimi nedir?

Avusturya ile birleşimi uzun süreli oturum vizesi çeşididir. Yani ülkede aile birleşimi izniniz olsa dahi oturum iznine sahip değil iseniz yasal olarak ikamet etmeniz mümkün değildir.

Almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021?

Almanya Federal Cumhuriyetine yapacağınız Aile Birleşimi müracaatlarının yaklaşık çıkış süresi 3 ay sürmektedir. Bu süre sizin durumunuza göre uzayıp kısalabilmektedir. Yaptığınız başvuruları 3 ay sonrasında sorgulayabilmek mümkündür.

Almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2022?

Aile birleşimi kaç günde çıkar? konusunda, 3 ay süre belirtilmiştir. Eşin Almanya vatandaşı olması halinde veya tüm koşulların uygun olması halinde 1 aylık süre içinde de çıkabilir.

Vizenin kabul edildiğini nasıl anlarım?

Konsolosluklar tarafından resmi olarak yetki verilmiş kuruluşların internet sitelerinden vize sorgusu yapmak mümkündür. Pasaport numarası ve barkod numarası gibi bilgileri girerek kısa süre içerisinde vize sorgulama işlemi tamamlanmaktadır.

Avusturya vizesi kaç günde çıkar 2021?

Avusturya vizesi, tüm olasılıkların göz önüne alınması ile birlikte 5-10 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Ancak vize başvurularını sonuçlandırma süresi tamamen Avusturya Konsolosluğunun insiyatifindedir. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda işlem süresini uzun tutma hakkına sahiptir.

Vize onayı kaç gün sürer?

Genel Bilgi. Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

You might be interested:  Aile Hekimim Kim Nasıl Öğrenebilirim?

Avusturya neden vize vermiyor?

Avusturya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin seyahat amaçlarını kanıtlamaması, sahte ya da tahrip edilmiş evraklarla başvuru yapması veya herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması Avusturya vize reddi gerekçeleri arasında yer almaktadır.

Avusturya vize için hesapta ne kadar para olmalı?

Avusturya Vize İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı? Turistik amaçlı kısa süreli Avusturya vizesi almak için otel ve uçak bileti ile vize başvurusu yapanların banka hesabında en az 5 ile 6 bin TL bakiye bulunması gerekmektedir.

Vize bitimine kaç gün kala giriş yapılır?

Vize süresini aşmak için 1-2 gün gibi belirli zaman kıstasları yoktur. Vize için verilen süre dolmadan ülkeden ayrılmanız veya daha fazla kalmak için vize süreniz dolmadan başvuru yapmanız gerekir. Aksi takdirde vize ihlali cezası verilir ve para cezasını ödemeniz istenir.

Avusturya vize ücreti ne kadar?

Vize harç ücreti: 80 euro. Başvuru hizmet ücreti: 30 euro. Danışmanlık hizmet ücreti: 30 euro. 6 yaş üstü başvuru hizmet ücreti: 30 euro.