Güvenli Aile Internet Nasıl Iptal Edilir Turkcell?

Turk Telekom Güvenli İnternet Kaldırma Aile Profilini iptal etmek için IPTAL yazıp 3399 ‘a, Çocuk Profilini iptal etmek için ise IPTAL yazıp 3398 ‘e SMS gönderebilirsiniz. Millenicom Güvenli İnternet Kaldırma 4945 numarasına SMS atın. D-Smart Güvenli İnternet Kaldırma
GUVENLI IPTAL yazıp 2500’a kısa mesaj gönderek, Güvenli İnternet Hizmetini kullanmaktan vazgeçebilirsiniz.

Güvenli İnternet nasıl devre dışı bırakılır?

Güvenli Internet Servisini iptal etmek için ‘GUVENLI IPTAL’ yazıp 2500’e SMS gönderebilirsiniz.

Turkcell güvenli İnternet aile profili ücretli mi?

Güvenli İnternet Hizmeti ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Güvenli İnternet neleri engelliyor?

Güvenli İnternet Hizmeti ile tüketicilerin; müstehcenlik, çocukların cinsel istismarı, şiddet, ırkçılık, kumar, dolandırıcılık, zararlı yazılımlar, sağlık için tehlikeli madde temini vd. olumsuz içeriklerden korunması amaçlanmaktadır. Çocuk Profili: Çocuk Profili ‘beyaz liste’ yöntemi ile çalışmaktadır.

Turkcell aile İnternet profili ne demek?

Çocuk ve Aile Profili olarak iki temel profilden oluşmaktadır. Aile Profilinin altında Oyun Site ve Uygulamaları, Sohbet Site ve Uygulamaları, Sosyal Medya Site ve Uygulamaları olmak üzere 3 alt profil bulunmaktadır. Bu alt seçeneklerden birini veya bir kaçını seçebilirsiniz.

Türk Telekom ebeveyn kontrolü nasıl kapatılır?

Çağrı Merkezi: Müşterilerimiz, 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri numaramız üzerinden Güvenli İnternet Profil değişikliklerini gerçekleştirebilmektedir. Online İşlemler: Müşterilerimiz, Türk Telekom Online İşlemler web ya da uygulamadan giriş yaparak profil değişikliklerini gerçekleştirebilmektedir.

You might be interested:  Aile Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çocuk güvenliği nasıl kaldırılır?

GUVENLI IPTAL yazıp 2500’a kısa mesaj gönderek, Güvenli İnternet Hizmetini kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Hangi profilde olduğunuzu öğrenmek için SMS göndermeniz yeterli. GUVENLI SORGU yazıp 2500’a kısa mesaj gönderek, hangi profilde olduğunuzu sorgulayabilirsiniz.

Güvenli aile internet ne demek?

Güvenli İnternet Hizmeti Nedir? Güvenli İnternet Hizmeti, sizi internetteki muhtemel zararlı içeriklerden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir. Bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur. Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar.

Turkcell aile paketi nasıl yapılır?

www.turkcell.com.tr üzerinden hesabınıza giriş yapın. Menüden Güvenli İnternet Hizmeti seçeneğine gelin. Güvenli İnternet Aile Profili’ni seçtikten sonra Ayarlar bölümünden Güvenli İnternet Kullanım ayarlarınızı belirleyin. Örnek olarak; sadece oyun veya sadece kumar ile ilgili içerikleri ayrı ayrı engelleyebilirsiniz.

Güvenli internet kullanımı için ne yapmalıyım?

Güvenli Internet Kullanımı İçin Neler Yapılmalı?

  1. Antivirüs Programı Kullanmak.
  2. Kişisel Bilgi Güvenliğini Sağlamak.
  3. Bağlantı Cihazlarının Güvenliğini Sağlamak.
  4. Doğru Uzunlukta ve Karmaşık Şifreler Kullanmak.
  5. Güncel Yazılım Kullanmak.
  6. E-posta Güvenliğini Sağlamak.
  7. İndirme Güvenliğini Sağlamak.
  8. Güvenlik Duvarı Kullanmak.

Güvenli internet günü 2022 ne zaman?

Ülkemizde de, 2010 yılından itibaren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu koordinesinde düzenlenmekte olan Güvenli İnternet Günü etkinlikleri bu yıl tüm dünya ile birlikte 8 Şubat 2022 tarihinde kutlanmıştır.

Güvenli internet günü ne zaman kutlanır?

Bilişim Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, 8 Şubat Güvenli İnternet Gününe özel, kimlik avı saldırıları ve siber dolandırıcılıklardan fidye yazılımı ve IoT cihazların güvenliğine kadar bireysel kullanıcıların ve şirket çalışanlarının internette güvende kalmaları için ipuçlarını açıkladı.

Aile profilinde neler var?

Aile Profili

Çocuk Profilinden daha geniş içeriğe sahiptir. Aile Profili listesine kumar, intihara yönlendirme, çocukların cinsel istismarı, uyuşturucu, sağlık için tehlikeli madde, fuhuş, müstehcenlik, ırkçılık, terör, şiddet, zararlı yazılım vb. içeriklere sahip siteler dahil edilmektedir.

You might be interested:  Okul Aile Birliği Seçimi Nasıl Olur?

Güvenli internet profili nasıl değiştirilir?

Açılan sayfada sol menüden ‘Güvenli İnternet’ seçeneğine tıklayın. Önünüze gelen sayfada ‘Profil Yok’, ‘Çocuk Profili’ ve ‘Aile Profili’ seçeneklerini görebilirsiniz. Profil seçeneklerinin altında yer alan bilgilere göz gezdirerek dilediğiniz profili seçebilirsiniz.

İnternet ebeveyn kontrolü nasıl yapılır?

Ebeveyn Kontrolü, ağınızdaki istemciler için internet erişimini kısıtlamanın kolay ve etkili bir yoludur. Bu makalede, ebeveyn kontrolünün nasıl kurulacağını açıklayacağız. Güvenlik> Ebeveyn Kontrolü’ne gidin ve ‘etkinleştir’ i seçin. Bu ebeveyn kontrolünü aktive eder.