Hes Kodu Aile Için Nasıl Alınır?

HES kodu nasıl alınır? HES kodu, ‘Hayat Eve Sığar’ mobil uygulaması üzerinden, ‘HES kodu işlemleri’ bölümüne girilerek alınabiliyor. Ardından ‘HES kodu oluştur’ butonuna tıklanarak ve kod kullanım süresi seçilerek kod oluşturuluyor.
SMS ile süresiz HES kodu alabilmek için 2023’e göndereceğiniz SMS şu şekilde olmalı: HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresiz (gün sayısı olarak 365) yazılır.

Annem için HES kodu nasıl alınır?

HES Kodu Nasıl Alınır?

  1. 1- ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden, ‘HES Kodu İşlemleri’ bölümüne girilir. ‘HES Kodu Oluştur’ butonuna tıklanır.
  2. 2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C.
  3. Örnek; HES 12345678901 1234 17.
  4. 3- e-Devlet sistemi üzerinden de HES kodunuzu alabilirsiniz.

Bir başkası için HES kodu nasıl alınır?

Başkası için en kolay yöntem bizce SMS ile alma yöntemi olacaktır. HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve ‘Paylaşım Süresi’ gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak göndererek HES kodunu alabilirsiniz.

You might be interested:  Aile Hekimliği Ek Ödeme Ne Zaman Yatacak?

HES Kodu süresi en fazla ne kadar?

HES Kodu alırken süresiz seçeneğini tercih ederseniz de 18 aylık bir HES koduna sahip oluyorsunuz. Bu durumda HES Kodu en fazla 18 aylık alınabiliyor. Bir başka yandan da HES Kodu en az istediğiniz gün kadar alabiliyorsunuz.

2023 den HES kodu nasıl alınır?

T.C. Kimlik veya Yabancı Kimlik (99,98,97 ile başlayan) Numarası bulunmayan kişiler için Pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS göndererek alabilirsiniz.

Telefonu olmayan yaşlılara HES kodu nasıl alınır?

AKILLI TELEFONUNUZ YOKSA NE İŞTE YAPMANIZ GEREKENLER

Mesaj bölümüne HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla TC kimlik numaranızı, TC Kimlik Seri numarasının son 4 hanesini ve Paylaşım süresini gün sayısı olarak yazıp 2023’e SMS atarak kodu alabilirsiniz.

Eski nüfus cüzdanı ile HES kodu nasıl alınır?

USTUS HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasinin Son 4 Hanesi ve Kod Geçerlilik Süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e kısa mesaj (SMS) olarak gönderilir.

Yaşlılar için HES kodu nasıl alınır?

Akıllı telefonun dışında her tür cep telefonundan tüm operatörler için HES kodu HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS atılır.

Başkası için HES kodu alınır mı?

Başkasının Adına HES Kodu Alabilir miyim? Evet alabilirsiniz. Yukarıdaki kısa mesaj örneğinde olduğu gibi kimlik bilgilerine sahip olduğunuz kişilerin adına, kendi mobil hattınızdan HES kodu alabilirsiniz.

TC Kimlik ile HES kodu nasıl alınır?

SMS ile;

  1. HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C.
  2. Mavi Kartlı veya TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. kimlik numarası, doğum yılı ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek,
  3. T.C.
You might be interested:  Koruyucu Aile Başvurusu Nereye Yapılır?

HES kodu geçerlilik süresi ne demek?

HES kodunu uçak bileti alımlarında kullanabilmek için, Paylaşım Süresi’nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden en az 7 gün daha fazla olması gerekir. SMS’le HES boşluk T.C. Kimlik No boşluk Kimlik Seri No son 4 hanesini girdikten sonra bu alanı boş bıraktığınızda Paylaşım Süreniz 1 yıl olacaktır.

2 yıllık HES kodu nasıl alınır?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılacak ve 2023’e SMS olarak atılabilecek.

E-devlet şifresi olmadan HES kodu alınır mı?

SMS yöntemi ile HES kodu alma

HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

Yeni HES kodu alınca eskisi iptal olur mu?

Yolcu, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden dilediği sayıda kod üretebilir, hangi kodu hangi kurumla paylaştığının listesini görüntüleyebilir, dilerse iptal edebilir ya da yetkilerini kaldırabilir. İkinci bir yol olarak ise kısa mesaj SMS ile mümkündür.

E-devlet şifresi olmayan HES kodu nasıl alınır?

T.C. Kimlik veya Yabancı Kimlik (99,98,97 ile başlayan) Numarası bulunmayan kişiler için Pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS göndererek mesajla HES kodu alınabilir.