Host Aile Ne Demek?

İngilizce olarak “Host Family”, yani “Ev Sahibi Aile” evlerinde gönüllünün konakladığı aile demektir. Aileler gönüllüye evlerini açarak onların yalnızca barınma ihtiyaçlarını karşılamazlar, çok daha fazlasını onlarla paylaşmış olurlar. Gönüllüler Ne İçin Geliyor?

Yurtdışında aile yanında konaklama nedir?

İngiltere’de aile yanında konaklama özellikle dil eğitimi öğrencileri için en çok tavsiye ve tercih edilen konaklama tipidir. Yurt dışında pek çok aile evlerini yabancı öğrencilere açmakta ve onlara bir aile bireyi gibi davranmaktadır.

Aile yanı konaklama ne demek?

İrlanda’da ve yurt dışında dil eğitimi alan öğrencilerin konaklama seçeneklerinden bir tanesi de aile yanı yani ”host family”dir. Aile yanı konaklama dil eğitimi sırasında öğrencilere düzenli bir yaşam, güvenli bir konaklama, İrlanda kültürünü tanıma ve İngilizce pratik yapma imkanı sunmaktadır.

Amerika Host aile nasıl bulunur?

Amerika’dan gönüllü aile olmak için başvuru yapan aileyi önce Amerika Devlet Bakanlıkları incelemeye başlıyor. Adli sicil kayıtları, gelir kaynakları, aile yapıları ve yaşam biçimleri, çocuk sahibi olup olmadıkları gibi birçok konuda zaten yeterince ciddi bir araştırma ve tutanak elde ediliyor.

Gönüllü aile ne demek?

Gönüllü aile olduğunuzda kuruluşta korunma ve bakım altında bulunan çocuklara kuruluş tarafından uygun bulunan dönemler içerisinde kendi ilgi, yetenek ve eğitimleriniz doğrultusunda katkı vermek amacıyla yaptığınız ziyaretlerin yanı sıra uygun bulunan çocukları hafta sonu ya da resmi tatil ve özel günlerde yatılı