Istanbul Anadolu 4. Aile Mahkemesi Nerede?

istanbul anadolu adalet sarayı 4. aile mahkemesi konumuna en yakın duraklar: Adalet Sarayı / Kartal Köprüsü Yönü 222 metre uzaklıkta, 5 dk yürüme mesafesinde. Adalet Sarayı / Cevizli Yönü 275 metre uzaklıkta, 5 dk yürüme mesafesinde. Seyrantepe / Topselvı Yönü 621 metre uzaklıkta, 10 dk yürüme mesafesinde.

Kartal Adliyesine metrobüs gidiyor mu?

Anadolu Adalet Sarayı’na metro ile ulaşım: M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz.

Istanbul anadolu adliyesi nereye bağlı?

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı, Kartal ilçesinin Esentepe Mahallesi’nde bulunan bir adliyedir. Yargı çevresi İstanbul’un Anadolu Yakasındaki ilçelerle sınırlıdır. Adliyenin açılmasıyla birlikte, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki ilçe adliyeleri kapatılarak bu binaya taşınmıştır.

Anadolu Adliyesi hangi metro durağında?

Cevizli İstasyon durak, Kartal içindeki Anadolu Adliyesi konumuna en yakındır.

69 asliye ceza mahkemesi ne tür davalara bakar?

10 yıl veya daha az hapis cezası gerektiren dava ve işlere asliye ceza mahkemesi bakmakla görevlidir (5235 Sayılı Kanun md. 12).

Kartal Adliyesine nasıl gidilir iett?

Kartal bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden kartal adliyesi iett duragi adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 134YK, 16A, 17.
  2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
  3. Metro: M4.
  4. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: C- 50, MİNİBÜS: C-501.
You might be interested:  Eve Aile Şerhi Nasıl Konulur?

Kartal’a nasıl giderim?

Kartal’a ulaşım sağlayabileceğiniz İETT hatlarından bazıları şöyledir: 134, 132S, 133N, 17, 134CK, 16A, 131Y, 132A, 132C, 134UK, 16B, 16, KM60, 132M, 21K, 132M, 132ÇK. Otobüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

Istanbul Pendik adliyesi nereye bağlı?

Anadolu yakasında yer alan Pendik, Kartal Adliyesine bağlıdır. Diğer adı İstanbul Anadolu Adalet Sarayı olan adliyeye bağlı olan diğer ilçeler şunlardır: 1- Kadıköy 2- Kartal 3- Sultanbeyli 4- Ümraniye.

Bağcılar adliye olarak nereye bağlı?

BAKIRKÖY ADLİYESİ

Bakırköy Adliyesi: Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Esenler, Güngören ve Zeytinburnu olmak üzere 6 ilçeye hizmet vermektedir.

Istanbul Ataşehir adliyesi nereye bağlı?

Ataşehir ilçesi doğrudan Kartal Adliyesine bağlıdır. Adliye işlemleri için Kartal adliyesine gitmek gerekiyor.

Kadıköy Kozyatağı Metro kaç durak?

Kadıköy Kartal metrosu hattı 16 durakla hizmete açıldı. Her durak arası ortalama 2 dakika ama duraklara erişim süreleri ise 10 dakikaya kadar uzuyor.

Çekmeköy Kartal nasıl gidilir?

Sancaktepe bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden 131K Çekmeköy – Kartal adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 11ÜS, 131H, 131K, 139D, 14A, 14T, 19S, ÇM42.
  2. Metro: M5.
  3. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: C-311, MİNİBÜS: C-56.

Çağlayan Adliyesi hangi metro durağı?

Şişli bölgesinde bulunan İstanbul Çaglayan Adliyesi konumuna en yakın metro durağı hangisidir? Çağlayan durak, Şişli içindeki İstanbul Çaglayan Adliyesi konumuna en yakındır.

Asliye Ceza Mahkemesi en fazla kaç yıl ceza verir?

Asliye ceza mahkemesi cezası en fazla 10 yıla kadar olan suçlara bakmakla görevli olduğundan bir suç adına en fazla 10 yıl hapis cezası verilebilmektedir.

Asliye Ceza Mahkemesi gitmezsek ne olur?

Mutlaka duruşmaya katılmak / savcılığa gitmek zorundasınız.

You might be interested:  Tefbis Okul Aile Birliği Modülüne Nasıl Girilir?

Eğer katılmaz iseniz; öncelikle mahkemece / savcılıkça ihzaren celbinize (polis vasıtası ile zorla getirilmenize) ve bundan da sonuç alınamaz ise hakkınızda yakalama kararı çıkarılmasına sebebiyet verirsiniz.

67 asliye ceza mahkemesi nedir?

Asliye Ceza Mahkemesi on yıl veya daha az hapis cezasını gerektiren suçların yargılamasını yapmakla yükümlü bir mahkemedir. Asliye Ceza Mahkemesi diğer kanunlarla başka mahkemelerin görevli kılınmadığı tüm ceza davalarına ve işlere bakmaktadır.