Kadın Ve Aile Çalışmaları Yüksek Lisans Ne Işe Yarar?

Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet yüksek lisans programından mezun olan öğrenciler, danışman, politika analisti ve devlet kurumlarında ya da sivil toplum örgütlerinde, iş hayatında ve endüstride, eğitim kurumlarında memur olarak çalışabilirler.

Kadın ve Aile Çalışmaları Yüksek Lisans nedir?

Bu program, akademide, iş dünyasında ve kimi kamu kuruluşlarında kadın ve aile tarihi, aile kuramları, aile sorunları, kadın, erkek, anne, baba, çocuk gibi alanlarda kariyer yapmak isteyenlere yönelik bir programdır.

Kadın Çalışmaları Yüksek Lisans hangi üniversitelerde var?

Türkiye’de şu anda sadece dört üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı Kadın Çalışmaları Anabilim Dalları aracılığıyla yüksek lisans programları yürütülüyor. 1994’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), 1995’de Ankara Üniversitesi ve 1999’da Ege Üniversitesi yüksek lisans programlarına başladı.

Kadın Çalışmaları Yüksek Lisans nedir?

Kadın Çalışmaları Yüksek Lisans Programı, öğrencilere kadın ve cinsiyet konularında çeşitli akademik disiplinleri kesiştirebilen eleştirel araştırma ve analiz becerisi kazandırmayı amaçlayan bir lisansüstü eğitim programı yürütmektedir.