Kanada Aile Birleşimi Ne Kadar Sürer?

Kanada aile birleşimi vize başvurusu genel olarak 12 aylık sürede sonuçlanan bir vize türüdür. Ancak; bu süre kimi zaman çeşitli durumlara göre kısa veya uzun olabilmektedir. Kanada aile birleşimi vizesi bir diğer ismi ile evlilik vizesi başvuruları, Kanada Konsoloslukları ve Kanada Büyükelçiliklerine yapılmaktadır.

Kanada aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar?

Kanada Aile Ziyareti vizesi kaç günde çıkar? Kanada vize başvuruları 10-12 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak yoğunluk, resmi tatil, ek evrak talebi gibi durumlarda bu durum 30-40 iş gününe kadar çıkabilir. Bu durumda vize başvurunuzu seyahat planlarınızın en az 1 ay öncesinden tamamlamalısınız.

Kanada aile birleşimi vizesi nasıl alınır?

Kanada aile birleşimi vizesi için öncelikle, Canada.ca internet üzerinden vize türü seçilerek, gerekli belgeler hazırlanmalı ve vize başvurusu başlatılmalıdır. Kanada’da bulunan aile üyesinden davet mektubu alınmalıdır. Kanada aile birleşimi başvurusunda bulunacak olan kişiler, bazı şartları yerine getirmelidir.

Kanada aile vizesi nedir?

Kanada eş vizesi, aile birleşimi vizesi anlamında kullanılır. Kanada vatandaşı ya da Kanada’da oturma izni olan bir eşin varlığı durumunda yabancı eş tarafından alınması gereken vize türüdür. Uzun süreli vize türü olan Kanada evlilik vizesi genellikle 1 yıllık süreyi kapsar.

You might be interested:  Diğer Aile Yardımı Reddedildi Feshedildi Ne Demek?

Kanada nasıl göç edilir?

Önce öğrenci vizesi ile gidip Kanada’da yaşam hakkında daha fazla şey öğrenebilir ve daha sonra göçmenliğe başvurabilirsiniz. Bir iş ayarlayarak çalışma izni alıp daha sonra göçmenliğe başvurabilirsiniz veya Kanada’ya hiç ayak basmamışken direkt göçmenlik başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar 2021?

Kanada Vizesi Değerlendirilme Süresi

Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmekte olan Kanada vize başvuruları 10-12 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak büyükelçilikte görevli olan vize yetkilisi kişinin vize başvuru evraklarını eksik olarak değerlendirebilir ve ek evrak talep edebilir.

Kanadaya davetiye ile nasıl gidilir?

Kanada’ya davetiye ile gitmek için vize başvurusu çevrimiçi olarak yapılıyorsa davet mektubunun taratılarak PDF formatına çevrilmiş olması ve başvuru aşamasında belge olarak eklenmesi gerekmektedir. Vize adayının bizzat başvuru yapması durumunda, doğrudan yetkili vize merkezinden randevu alınması gerekmektedir.

Kanada iltica başvurusu nasıl yapılır?

Bu konuya ilişkin yapılması gerekenleri aşağıda adım adım anlatıyor olacağım.

 1. Vize Süreci. Kanadaya iltica etmek amacıyla geçerli sebebi bulunan arkadaşların, öncelikle hukuki veya gayri hukuki (kaçak) olarak Kanadaya giriş yapması gerekmektedir.
 2. İltica Dosyalarının Hazırlanması
 3. 3. Mülakat ve Mahkeme Tarihinin Alınması

Kanada vizesi parmak izi nerede veriliyor?

Kanada Vizesi Parmak İzi İşlemleri Nerede Yapılır? Kanada vizesi parmak izi işlemleri VFS Global Ankara veya İstanbul vize başvuru merkezlerinde, önceden randevu alınarak yapılmaktadır. Diğer illerde bulunan VFS Global ofislerinde Kanada vize ve biyometri işlemleri yapılmamaktadır.

Kanada göçmenlik başvurusu nasıl yapılır?

Yukarıda da açıklandığı gibi Kanada’ya göçmen olarak kabul edilebilmek için 100 üzerinden 67 puan yeterliliğe sahip olmak gerekiyor. Kanada göçmenlik başvurusu için bireyler, Kanada göçmenlik resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmalıdırlar. Yapılan başvurular 6 ay içerisinde kesin olarak sonuçlandırılıyor.

You might be interested:  Hollanda Aile Birleşim Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Kanada’dan iş teklifi nasıl alınır?

Kanada’dan bir iş teklifi alan bireyler öncelikle online başvuru formu doldurarak başvuru süreçlerini başlatmalılardır. Ardından Kanada çalışma vizesi harcının ödenmesi işlemi gerçekleştirilir ve başvuru sahipleri kendilerine en yakın vize başvuru merkezinden bir randevu oluştururlar.

Kanada turist vizesi almak zor mu?

Kanada vizesi almak; başvuru amacına uygun vize şartlarının sağlanması, doğru başvuru yapılması, doğru vize evraklarının sunulması halinde çok zor olmayacaktır.

Davetiye ile vize almak kolay mı?

Vize randevusunda hazırlanılan tüm evraklar görevliye verilerek vize süreci başlatılmaktadır. Davetiye ile vize almak süreci hızlandırmakta ve kolaylaştırmaktadır. Ancak tek başına davetiye vize almak için yeterli olmamaktadır. Davetiye mektubunun yanında ülkeye geri dönüleceği ile ilgili kanıtlar sunulmalıdır.

Kanadaya en kolay nasıl gidilir?

Kanada’ya birçok gidiş yolu bulunmaktadır. Eğer kısa süreli ziyaret amacı ile gidiyorsanız, kısa süreli Kanada vizesi almanız gerekmektedir. Kısa süreli Kanada vizesi, turist vizesi, ziyaretçi vizesi, aile akraba ziyareti vizesi, ticari vize gibi türleri bulunmaktadır.

2021 Kanada hangi mesleklerden göçmen alıyor?

Aşağıda Kanada’nın istihdam ihtiyacını karşılamak adına yayınladığı Kanada göçmen alımı meslek listesi verilmiştir:

 • Yer ve deniz bilimcileri.
 • İnşaat mühendisi.
 • Makine mühendisi.
 • Kimya mühendisi.
 • Maden mühendisi.
 • Petrol mühendisi.
 • Jeolojik mühendis.
 • Bilgisayar mühendisi.
 • Kanada’ya kimler göçmen olarak gidebilir?

  Kanada’ya Kimler Göçmen Olarak Gidebilir? Birinci kategori vasıflı çalışanlar kategorisidir. Eğitim düzeyi, yabancı dil bilgisi ve iş deneyimini kapsar. İkinci kategori ise mal varlığına bağlı olarak yatırımcı, girişimci kategorisidir.