Sgk Aile Gelir Belgesi Nasıl Alınır?

Gelir Belgesi Nasıl Alınır?

 1. Kamu kurum/kuruluşlarında çalışanlar için gelir belgesi, e-devlet sisteminde bulunan e-bordro bölümünden temin edilebilir.
 2. SGK çalışanları için gelir belgesi, çalıştıkları kurumdan temin edilebilir.

Aile gelir durumunu gösterir belge nereden alınır?

Çalıştığımız kurum ve kuruluşa göre bu belgeyi temin edebiliriz. SGK’ya bağlı olarak çalışan bir kişi aile gelir belgesini iş yerlerinden alabilirler. Kamuda çalışan bir kişi aile gelir belgesini Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından alabilirler. Bunu E-Devlet e-bordro ile alabilirsiniz.

Gelir durumunu gösteren belge nereden alınır?

Gelir belgesi, kişinin mal varlığını değil aylık olarak kazancını beyan eden bir belgedir. Gelir Belgesi Nereden Alınır? SGK çalışanı olmayan kişiler, gelir belgelerini www.turkiye.gov.tr adresinden alabilmektedir. Burada e-Devlet sistemine bağlı olan bordro sistemi aracılığıyla gelir belgesi rahatlıkla alabilmektedir.

E devletten yıllık gelir belgesi nasıl alınır?

e-Devlet Kapısı’ndan gelir belgesi nasıl alınır?

 1. E-Devlet Kapısı’na TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapın.
 2. Giriş yapınca karşınıza çıkan seçeneklerden Kurumlar’a tıklayın.
 3. “H” harfine tıklayarak, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı seçin.
 4. Hazine ve Maliye Bakanlığı E-Bordro Hizmeti’ne girin.

Sigortasız çalışan gelir belgesi nasıl alınır?

e-Devlet Üzerinden Gelir Belgesi Nasıl Alınır?

 1. e-Devlet mobil uygulama veya web sitesine kişiye özel e-Devlet şifresiyle giriş yapılır.
 2. Arama kutucuğuna “Hazine ve Maliye Bakanlığı e-bordro hizmeti” yazılarak aratılır ve çıkan sonuca tıklanır.
 3. İstenilen aya ait bordro yazdırılarak gelir belgesi elde edilmiş olur.
You might be interested:  Aile Hekimi Emekli Maaşı Ne Kadar?

Ev hanımı gelir belgesi nasıl alınır?

E-devlet üzerinden başvuru yapmak için turkiye.gov.tr adresine giriş yapmak gerekmektedir. Bu sistem üzerinden gelir testi ve belgesi sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Bu sistem üzerinden alınan aile gelir belgesi Bundan dolayı da resmi belge özelliği taşımaktadır.

E devletten gelir testi yapılır mı?

E-devlet gelir testi başvurusunu turkiye.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Gelir testi herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kişi ya da ailelerin sosyal devlet anlayışı gereği hizmetlerinden yararlanmalarını sağlamak amacı ile oluşturulmuş olan bir testtir.

Öncelikli durumunu gösterir belge nedir?

Öncelik belgesi; üniversitede okuyan öğrenciler için KYK yurtlarının ve burslarının çıkması adına size avantaj sağlayan bir belgedir. Bu belge kesinlikle herkese verilmemektedir.

Gelir testi sonucunu nasıl öğrenebilirim?

e-Devlet Kapısı

 1. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 2. Gelir Testi Sonucu Sorgulama.

E devlet Gelirsizlik belgesi nasıl alınır?

(https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu? barkodlu=BelgeOlustur) sorgu ekranından kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız. Daha sonra kimliğinizi doğrulamak için TC kimlik numaranızı ve şifrenizi giriniz. Bu şekilde E-Devlet sistemine giriş yaparak belgeyi alabilirsiniz.

Yapı Kredi gelir belgesi nasıl alınır?

e-Devlet şifresi bulunmayan müşterilerimiz, Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden e-Devlet’e giriş yapabilirler. Ayrıca gelir belgeleri, Yapı Kredi Şubeleri’nde Sınırsız Bankacılık Köşeleri’nden çıktı alarak da temin edilebilir.

E devlet PDF nasıl alınır?

– e Devlet sistemine giriş yapın. – Arama kısmına ‘Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi Sorgulama’ yazınız. – Karşınıza gelen ekranda SGK kaydınızı ‘dosyayı indir’e tıklayarak PDF formatında indirin ve çıktısını alın.

4A maaş Bordrosu nereden alınır?

e-Devlet sistemi içerisinde yer alan e-Bordro uygulaması sayesinde maaş bordroları internet üzerinden sorgulanabiliyor. Ancak bu hizmetten özel sektörde çalışanlar, 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar yararlanamaz.

You might be interested:  Aile Sıra No Cilt No Nasıl Bulunur?

Ek gelir belgesi ne demek?

Gelir belgesi çoğunlukla bireye özel bir belgedir. Belgenin içeriğinde, sahip olan kişiye ait detaylı bilgiler bulunur. Eğer herhangi bir sebepten ötürü geliri kesiliyorsa, bu kesinti ile ilgili detaylar da yine belge içinde yer alabilir. Gelir belgesi özellikle de finansal durumları ilgilendiren işlemlerde istenir.

Özel sektör maaş bordrosu nereden alınır?

Kamu çalışanları maaş bordrolarını Maliye Bakanlığı’nın bağlı kurumlarından edinebilirler. Özel sektör çalışanları ise işyerlerinin muhasebe kısmından bu belgeyi talep edebilirler.