Sim Kart Aile Koruması Nasıl Kaldırılır?

GUVENLI IPTAL yazıp 2500’a kısa mesaj gönderek, Güvenli İnternet Hizmetini kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Hangi profilde olduğunuzu öğrenmek için SMS göndermeniz yeterli. GUVENLI SORGU yazıp 2500’a kısa mesaj gönderek, hangi profilde olduğunuzu sorgulayabilirsiniz.

Güvenli interneti nasıl kaldırabiliriz?

Güvenli Internet Servisini iptal etmek için ‘GUVENLI IPTAL’ yazıp 2500’e SMS gönderebilirsiniz.

Türk Telekom aile Koruması nasıl kaldırılır?

Çağrı Merkezi: Müşterilerimiz, 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri numaramız üzerinden Güvenli İnternet Profil değişikliklerini gerçekleştirebilmektedir. Online İşlemler: Müşterilerimiz, Türk Telekom Online İşlemler web ya da uygulamadan giriş yaparak profil değişikliklerini gerçekleştirebilmektedir.

Güvenli internet ayarı nasıl değiştirilir?

www.turkcell.com.tr anasayfasından hesabınıza giriş yapın. Menüde yer alan ‘Güvenli İnternet’ bölümüne tıklayın. Burada size uygun olan ‘Güvenli İnternet Profili’ni seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli İnternet Hizmeti’ni iptal ettirmek istediğinizde aynı bölümden ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Güvenli internet neleri engelliyor?

Güvenli İnternet Hizmeti ile tüketicilerin; müstehcenlik, çocukların cinsel istismarı, şiddet, ırkçılık, kumar, dolandırıcılık, zararlı yazılımlar, sağlık için tehlikeli madde temini vd. olumsuz içeriklerden korunması amaçlanmaktadır. Çocuk Profili: Çocuk Profili ‘beyaz liste’ yöntemi ile çalışmaktadır.

Çocuk güvenliği nasıl kaldırılır?

GUVENLI IPTAL yazıp 2500’a kısa mesaj gönderek, Güvenli İnternet Hizmetini kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Hangi profilde olduğunuzu öğrenmek için SMS göndermeniz yeterli. GUVENLI SORGU yazıp 2500’a kısa mesaj gönderek, hangi profilde olduğunuzu sorgulayabilirsiniz.

You might be interested:  Aile Danışmanlığı Yüksek Lisansı Ne Işe Yarar?

Türk Telekom Güvenli İnternet nasıl açılır?

Türk Telekom Mobil hattınızda aktivasyonunu gerçekleştirmek istediğiniz filtrenin kısa kodunu 2500 kısa numarasına göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom aile paketi nasıl iptal edilir?

Aile sahibiyseniz:

  1. IPTAL 15GB yazıp bir boşluk bırakarak iptal etmek istediğiniz kişinin numarasını 2050’ye göndermeniz gerekmektedir.
  2. Paylaşımdan çıkarılan kişinin tarifesi Başlangıç Tarifesi olarak değiştirilir. Başlangıç tarifesinin detayları için tıklayınız.

İnternet kilidi nasıl açılır?

İnternet alt bölümüne gidin. Ayarlar düğmesine tıklayın. Web etkinliği izleme düğmesinin açık olduğundan emin olun. Düğme kapalıysa, açık konuma getirin.

Türk Telekom ebeveyn kontrolü nasıl yapılır?

Ebeveyn Kontrolü ile İnterneti Yasaklama

  1. Modem arayüzünden Güvenlik > Ebeveyn Kontrolü bölümüne giriş yapılıp,
  2. Aktif kutusu işaretlenip bir Profil adı tanımlanır.
  3. Ev ağı kullanıcısı bölümünden yasaklama yapılmak istenen kullanıcı seçilir ya.
  4. Gün: Bölümünden bu profilin çalışması istenen günler seçilir.

Güvenli İnternet günü ne zaman kutlanır?

Bilişim Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, 8 Şubat Güvenli İnternet Gününe özel, kimlik avı saldırıları ve siber dolandırıcılıklardan fidye yazılımı ve IoT cihazların güvenliğine kadar bireysel kullanıcıların ve şirket çalışanlarının internette güvende kalmaları için ipuçlarını açıkladı.

Turkcell güvenli İnternet aile profili nedir?

Çocuk ve Aile Profili olarak iki temel profilden oluşmaktadır. Aile Profilinin altında Oyun Site ve Uygulamaları, Sohbet Site ve Uygulamaları, Sosyal Medya Site ve Uygulamaları olmak üzere 3 alt profil bulunmaktadır. Bu alt seçeneklerden birini veya bir kaçını seçebilirsiniz.

İnternet aile Koruması Nedir?

Aile Koruması, Microsoft Windows tarafından 2007 Yılında geliştirilen aile ebeveynlerinin çocuklarını zararlı internet sitelerinden ve bilgisayar kullanım şeklinden koruma amacıyla sunulan bir Windows yazılımıdır.

Güvenli internet günü 2022 ne zaman?

Ülkemizde de, 2010 yılından itibaren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu koordinesinde düzenlenmekte olan Güvenli İnternet Günü etkinlikleri bu yıl tüm dünya ile birlikte 8 Şubat 2022 tarihinde kutlanmıştır.

You might be interested:  Geniş Aile Sevim Kim?

Güvenli internet ne işe yarar?

Güvenli İnternet Hizmeti, sizi internetteki muhtemel zararlı içeriklerden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir. Bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur. Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar.

Güvenli internet hizmeti abonesi hangisini yapabilir?

Aile Profili

Aile profilinde, Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişilebilmektedir. Ancak istenirse oyun siteleri, sohbet siteleri ve sosyal medya siteleri ayrı ayrı veya birlikte seçilerek çocukların bu tür sitelere erişimine kısıtlama getirilebilmektedir.